X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
Zb2
 
pracownia Z500
Autor:  Piotr Zwierzyński
 
Projekt domu Zb2
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 177.00 m2
pow. zabudowy : 161.5 m2
wymiary działki : 18.31 x 20.94 m
kondygnacje : parter, piętro I
rodzaj zabudowy : piętrowy
typ dachu : czterospadowy
nachylenie dachu : 30⁰ / 35⁰
kubatura : 635 m3
garaż : 2 stanowiska
Zb2 to projekt funkcjonalnego bliźniaka z pełnym pietrem, który pasuje do każdego krajobrazu: leśnego, miejskiego czy podmiejskiego oraz spełnia potrzeby większości z nas jeśli chodzi o rozplanowanie pomieszczeń.  Bryła budynku jest współczesna, zwarta, a wykończenie elewacji nadaje wysublimowanego oraz klasycznego charakteru. Unikalnym rozwiązaniem jest zadaszone wejście, które zostało utworzone z tarasu na piętrze. Projekt domu Zb2 został zaprojektowany tak, aby pasował do wielu scenariuszy współczesnego stylu życia. Może być zaadaptowany pod potrzeby młodego małżeństwa, które łączy pracę z życiem rodzinnym. Na parterze znajduje się gabinet, ulokowany w tylnej części domu. Może mieć także osobne wejście z zewnątrz. W innym scenariuszu to pokój gościnny, który równie dobrze służyć może jako sypialnia czy to rodziców, czy może raczej dziadków. Zaletą tego projektu jest przestronny, jasny salon zaprojektowany bliźniaczo z kuchnią - w tzw. kompozycji otwartej. Taka kuchnia jest marzeniem każdej prawdziwej kobiety - duża, można w niej tańczyć, jasna - przyjemnie w niej spędzać czas, z wyspą lub barkiem oddzielającym od jadalni oraz pojemną spiżarką! Wreszcie więcej miejsca na przechowywanie tych wszystkich pyszności!!! Jeżeli zrezygnujesz ze spiżarni, możesz powiększyć powierzchnię kuchni, wykonując nowoczesną zabudowę na całą wysokość kondygnacji, gdzie pomieścisz pomoce kuchenne i zapasy. To wnętrze idealnie pasuje pod zabudowę meblami w stylu tradycyjnym, w ciepłym drewnie i fikuśnymi uchwytami z ręcznie malowanymi wzorami, jak również w stylu super nowoczesnym na wysoki połysk. Kolejną zaletą tego projektu jest duża powierzchnia mieszkalna na piętrze. Są tu aż cztery sypialnie i osobna garderoba! Główna sypialnia posiada nawet własną, przytulna łazienkę oraz zamykaną garderobę. Łazienka na piętrze ma miejsce na wannę oraz prysznic.Ponieważ w każdym pokoju jest sporo miejsca na szafy z dodatkowej garderoby można zrobić pralnię. Ten dom idealnie pasuje na każdy okres życia, od młodego małżeństwa jeszcze bez dzieci (poddasze można wykończyć w drugim etapie realizacji), do dużej rodziny 3-4 a, nawet 7 osobowej! Swobodę planowania umożliwia brak ścian nośnych na piętrze, dzięki czemu jeszcze na etapie budowy można dzielić dowolnie przestrzeń wg faktycznych potrzeb. Ten projekt jest często wybierany przez developerów!
Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty Dach: dachówka, blachodachówka Strop: żelbetowy
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
sień północ 5.60
kuchnia północny-zachód 11.60
salon zachód 33.60
hol południe 15.90
gabinet południowy-wschód 15.50
garaż wschód 41.10
pom gosp wschód 10.00
wc wschód 4.30
Razem: 137.60
Piętro i
sypialnia północ 20.00
łazienka zachód 6.30
łazienka zachód 4.40
sypialnia południowy-zachód 16.40
hol południe 9.40
sypialnia południowy-wschód 16.10
garderoba wschód 8.00
sypialnia północny-wschód 18.00
Razem: 98.60
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Z500
 
Z222
pow. użytkowa: 125.84
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Z45 +
pow. użytkowa: 115.89
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Z197
pow. użytkowa: 135.19
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Z64 a
pow. użytkowa: 123.20
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Zx104
pow. użytkowa: 129.07
typ: parterowy
dach: płaski
Z33
pow. użytkowa: 96.38
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę