X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu Wenecja
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 170.93 m2
pow. zabudowy : 223.32 m2
wymiary działki : 26.00 x 22.5 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : wielospadowy
nachylenie dachu : 30⁰
kubatura : 970 m3
garaż : 2 stanowiska
WENECJA - dom jednorodzinny W przypadku tego projektu mamy do czynienia z jednorodzinnym domem parterowym, wyposażonym w dwustanowiskowy garaż. Wszelkie detale architektoniczne zostały zestawione z dużym poczuciem smaku i harmonii. Bryła garażu i dom są ze sobą idealnie zespojone. Od południa znajduje się malowniczy ganek, który świetnie współgra z garażem przynosząc na myśl domy wznoszone na amerykańskich przedmieściach. Z wiatrołapu jest przejście do przestronnego garażu, połączonego z kotłownią. Największym pomieszczeniem w domu jest pokój dzienny, przedzielony stylowym kominkiem, w jego sąsiedztwie znajduje się niewielka toaleta, za kominkiem usytuowana jest jadalnia oraz aneks kuchenny, wyposażony także w spiżarnię. W północnej części domu znajdują się trzy pokoje o podobnej wielkości ok. 15 m2. Poprzedza je większa łazienka, w której można zażyć kąpieli. Na wschodniej ścianie znajduje się taras, który z pewnością we wiosenne, letnie oraz jesienne wieczory będzie miejscem niejednej uroczystości rodzinnej, a także śniadania, obiadu, czy kolacji. Wenecja to wymarzony dom dla nowoczesnej rodziny. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna, ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian, ściany wewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych „POROTHERM”. Strop gęstożebrowy „POROTHERM”o gr. 23 cm.. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. 
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Kotłownia - 4.16
Pokój dzienny + jadalnia - 49.13
WC - 1.87
Garaż północ 37.05
Spiżarnia północ 1.87
Wiatrołap północ 7.23
Pokój zachód 15.90
Łazienka zachód 10.58
Pokój południe 15.39
Pokój południe 15.39
Kuchnia północny-wschód 13.55
Razem: 172.12
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
G25
pow. użytkowa: 63.55
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G133
pow. użytkowa: 57.46
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G41
pow. użytkowa: 30.17
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G293
pow. użytkowa: 50.96
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G98
pow. użytkowa: 47.35
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G189 projekt z wędzarnią
pow. użytkowa: 43.37
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.