X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu BARBADOS dom letniskowy
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 53.25 m2
pow. zabudowy : 65.72 m2
wymiary działki : 16.81 x 18.12 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 30⁰
kubatura : 345 m3
Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej- 1600zł . Ze względu na docieplenie budynku do każdego wymiaru widocznego na rzucie należy dodać 20cm. Barbados – dom letniskowy Dom letniskowy, który jest wymarzonym miejscem na wyczekany urlop, czy wakacje. Barbados to przemyślanie zaprojektowane dzieło architektoniczne, które łączy praktyczne zalety z elegancją i prostotą. Wnętrze wyróżnia uporządkowany układ pokoi, na który składa się większy salon, pokój gościnny z kuchnią, dwa pokoje oraz łazienka. Na zewnątrz świetnym i niezwykle użytecznym pomysłem jest zadaszony taras z pomieszczeniem gospodarczym, grillowędzarnikiem oraz miejscem na ławy i stół. Z pewnością taras z jego udogonieniami będzie miejscem niejednej udanej biesiady, spotkania, każdego - miłego wieczoru. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany   wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. - istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.   Technologia szkieletu drewnianego : - ściany zewnętrzne : słupki 4x15 rozstawione max. co 40cm obite zewnątrz płytą OSB 3 1,2cm , a wewnątrz płytą GK 1,25cm , przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 15cm. - ściana wewnętrzna : słupki 4x7 rozstawione max. co 40cm obite z dwóch stron płytą GK 1,25cm przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 7cm - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. - istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja - 4.96
Wiatrołap północ 3.01
Pokój zachód 11.48
Pokój południowy-zachód 8.63
Weranda południe 23.92
Łazienka południe 3.86
Skład na drewno południowy-wschód 1.10
Pokój gościnny z kuchnią wschód 21.31
Razem: 78.27
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
AVERNO dom letniskowy, całoroczny
pow. użytkowa: 42.53
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
S41 Stajnia dla koni - 4 boksy
pow. użytkowa: 115.80
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G109
pow. użytkowa: 50.93
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
S30 Stajnia dla koni
pow. użytkowa: 242.54
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
LA PAMPA
pow. użytkowa: 86.15
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
SANTA FE
pow. użytkowa: 154.76
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.