X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia ARCHIPELAG
Autor:  Artur Wójciak
 
Projekt domu E6 G1 ECONOMIC (wersja A)
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 149.66 m2
pow. zabudowy : 131.1 m2
wymiary działki : 22.60 x 21.4 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
pow. dachu : 201.45 m2
nachylenie dachu : 40⁰
kubatura : 540.94 m3
garaż : 1 stanowisko
Dom parterowy z poddaszem użytkowym, z garażem jednostanowiskowym, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 3-4 osobowej rodziny. Strefę dzienną tworzy wygodna kuchnia ze spiżarnią, częściowo połączona z jadalnią i pokojem dziennym, a także gabinet oraz łazienka. Na parterze znajduje się również kotłownia, pomieszczenie gospodarcze i garaż. Strefa nocna mieści się na poddaszu, w jej skład wchodzą: duża sypialnia z przestronną garderobą i własną łazienką oraz dwie sypialnie, odrębna garderoba i łazienka. Dom E6 (wersja A) spełni oczekiwania miłośników współczesnej architektury. Od strony frontowej budynek czaruje przytulną strefą wejściową. Elewacja ogrodowa została wzbogacona ciekawym wykuszem, pod którym pomysłowo zaplanowano składzik na drewno oraz przesuwną żaluzję, która chroni domowników przed nadmiernym nasłonecznieniem. Na szczególną uwagę zasługują duże przeszklenia, dzięki którym salon harmonijnie łączy się z przestrzenią tarasu, poszerzając swoją powierzchnię o dodatkową, atrakcyjną strefę wypoczynkową na świeżym powietrzu. Nowoczesny charakter domu podkreśla udana mikstura bieli, naturalnego drewna oraz metalicznego dachu, która tworzy intrygujący efekt wizualny całości. Kolekcja ECONOMIC - domy ładne i tanie w budowie Kolekcja ECONOMIC została zaprojektowana z troską o ekonomiczny charakter budowy. Prosta bryła, ograniczona ilość detali architektonicznych oraz zminimalizowana liczba pionów instalacyjnych sprawia, że domy z Kolekcji ECONOMIC są tanie w realizacji i późniejszej eksploatacji. Atuty Kolekcji ECONOMIC •Prosta konstrukcja domu – niskie koszty budowy •Standardowe wymiary stolarki okiennej – najtańsze rozwiązania profili okiennych •Brak okrągłych okien, rozbudowanych przeszkleń i rolet •Nowoczesna interpretacja klasycznej bryły domu •Optymalny układ funkcjonalny •Idealne proporcje budynku – atrakcyjny efekt estetyczny •Czysta forma bez zbędnych detali Istnieje możliwość: - podpiwniczenia budynku
Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Schody wewnętrzne drewniane. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty blachą. Elewacje wykończono tynkiem mineralnym i okładziną drewnianą. Cokoły kamienne lub wykończone tynkiem. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Garderoba - 3.19
Komunikacja - 13.13
Łazienka - 2.69
Gabinet północ 7.79
Wiatrołap północ 2.72
Kuchnia północny-zachód 10.30
Spiżarnia zachód 1.82
Pokój dzienny, jadalnia południowy-zachód 26.66
Kotłownia południe 5.98
Składzik ogrodowy południowy-wschód 4.87
Garaż wschód 19.38
Razem: 98.53
Poddasze
Korytarz - 7.35
Łazienka północ 6.68
Łazienka północ 7.05
Garderoba zachód 9.97
Sypialnia zachód 21.81
Garderoba południe 2.73
Sypialnia południowy-wschód 12.63
Sypialnia wschód 13.14
Razem: 81.36
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie Archipelag
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Archipelag
 
Tim G1 (wersja B)
pow. użytkowa: 104.12
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Andrea G1
pow. użytkowa: 114.05
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Adela G1
pow. użytkowa: 143.25
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Simona
pow. użytkowa: 99.21
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Linda G1
pow. użytkowa: 130.65
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Nastka G1
pow. użytkowa: 146.19
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.