X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte
Autor:  Arkadiusz Woch
 
Projekt domu ONTARIO z płazów drewnianych
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 193.65 m2
pow. zabudowy : 88 m2
wymiary działki : 15.80 x 18.2 m
kondygnacje : parter, poddasze, piwnica
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : wielospadowy
nachylenie dachu : 0⁰ / 43⁰
kubatura : 459.25 m3
ONTARIO - dom z płazów drewnianych, wolnostojący, piętrowy z tarasem i podpiwniczeniem. Piękny stylizowany na góralską chatę w pełni nowoczesny dom wykonany w technologii drewnianej z płazów zadowoli najbardziej wyszukane gusta. Świetnie wkomponuje się w górskie zbocze, właśnie z myślą o ostrzejszym klimacie oraz m.in. zwiększonych opadach śniegu został zaprojektowany ten dom. Z pewnością da Ci schronie, zapewni odpoczynek i będzie ozdobą okolicy. Dalej wgłąb domu usytuowano salon z aneksem kuchennym (aż 35 m2!). Można z tego największego w domu pomieszczenia przejść tarasu, który z pewnością stanie się atrakcję letnich wieczorów, spędzanych w gronie bliskich i znajomych. Na północnej ścianie znajduje się jeszcze łazienka oraz sypialnia. Na piętrze pomieszczono łazienkę oraz łączącą te pokoje komunikację z wyjściem na balkon. Piwnica jest niepodzieloną przestrzenią zamkniętą ścianami zewnętrznymi, posiada osobne wejście. Kolejnym udogodnieniem jest wiata, pod którą można schować samochód. Podsumowując, jeśli szukasz domu całorocznego lub letniskowego i dysponujesz działką w górach, jest to propozycja stworzona z myślą o Twoich potrzebach. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby.
Technologia drewniana - płazy: - ściany nośne: słupki 4x20 rozstawione max. co 40cm obite zewnątrz płytą OSB3 o gr. 1,2cm i  deską ozdobną o gr. 4,5cm , a wewnątrz deską ozdobną o gr. 3,5cm, przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 20cm. - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie blachodachówka. - więźba o konstrukcji drewnianej z wiązarów attykowych> - strop nad częścią piwnicy POROTHERM 25cm. Zobacz wycenę projektu przez firmę  URNUS-BUD
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Piwnica
Wiata północ 26.49
Piwnica południowy-zachód 38.65
Razem: 65.14
Parter
salon z aneksem kuchennym - 34.94
Hall północ 5.16
Taras zachód 26.22
Sypialnia południowy-wschód 6.64
Łazienka wschód 5.00
Pomieszczenie gospodarcze północny-wschód 2.69
Razem: 80.65
Poddasze
Pokój północ 13.34
Pokój północ 13.34
Łazienka południe 6.04
Komunikacja południowy-wschód 15.14
Razem: 47.86
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
Lozanna
pow. użytkowa: 82.03
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G89 bliźniak (jeden segment)
pow. użytkowa: 36.10
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
GB23 Garaż Blaszany
pow. użytkowa: 39.83
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G186 projekt z wędzarnią
pow. użytkowa: 43.37
typ: parterowy
dach: czterospadowy
BGS4 Budynek gospodarczy
pow. użytkowa: 76.19
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G91
pow. użytkowa: 49.07
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.