X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia ARCHIPELAG
Autor:  Artur Wójciak
 
Projekt domu Pablo II G1
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 139.39 m2
pow. zabudowy : 129.67 m2
wymiary działki : 21.40 x 21.9 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
pow. dachu : 176.38 m2
nachylenie dachu : 38⁰
kubatura : 533.41 m3
garaż : 1 stanowisko
Dom parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym. Przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze zaprojektowano strefę dzienną: salon z kominkiem, jadalnię oraz kuchnię ze spiżarnią. Znalazła się tu również łazienka i duże pomieszczenie gospodarcze. Strefę nocną zlokalizowano na poddaszu. Tworzą ją cztery sypialnie, w tym jedna z garderobą, pokój kąpielowy oraz toaleta. Pablo II G1 to klasyczna bryła w nowoczesnej szacie. Dzięki zastosowaniu dużej ilości przeszkleń wnętrze domu jest rozświetlone i przytulne. Na szczególną uwagę zasługuje nastrojowy kominek, którego palenisko jest widoczne aż z trzech pomieszczeń. Oryginalny charakter domu akcentują modernistyczne detale i ciekawie zaplanowane zadaszenia, osłaniające strefę wejściową oraz część tarasu. Pablo II G1 to propozycja dla miłośników subtelnej elegancji i funkcjonalnych rozwiązań. Dom z Kolekcji Bianco Ergonomia – Ekonomia – Funkcjonalność – Czysta forma – Glamour Kolekcja Bianco Domy z Kolekcji Bianco zostały zaprojektowane z najwyższą troską o ergonomię i komfort użytkowy. W każdym projekcie z Kolekcji Bianco zminimalizowano ilość pionów instalacyjnych. Zgrupowanie w bliskim sąsiedztwie pomieszczeń, do których konieczne jest doprowadzenie wody, kanalizacji oraz systemu wentylacji pozwala ograniczyć koszty związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych oraz dodatkowych pionów wentylacyjnych. W domach z Kolekcji Bianco strefa dzienna jest wyraźnie oddzielona od części gospodarczej i sanitarnej, co podnosi komfort użytkowy, a dodatkowo akcentuje reprezentacyjny charakter. Strefę nocną zaprojektowano z dbałością o jej intymny charakter. W Kolekcji Bianco dominuje ascetyczna wizja piękna – prosta, czysta, doskonała. Istnieje możliwość: - podpiwniczenia - zbliźniaczenia - wykonania domu dwulokalowego
Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Schody wewnętrzne drewniane. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką cementową płaską. Elewacje wykończono tynkiem mineralnym i okładziną kamienną oraz drewnianą. Cokół kamienny. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Garderoba - 6.02
Hol - 9.68
Łazienka - 2.80
Spiżarnia północ 1.32
Wiatrołap północ 2.91
Garaż zachód 18.84
Pom. gospodarcze południe 13.60
Pokój dzienny, jadalnia wschód 35.72
Kuchnia północny-wschód 8.71
Razem: 99.60
Poddasze
Hol - 7.18
Korytarz - 3.31
Łazienka - 3.15
Łazienka północ 6.39
Sypialnia zachód 10.21
Sypialnia zachód 10.21
Garderoba południe 1.86
Gabinet (sypialnia) wschód 9.43
Sypialnia wschód 17.24
Razem: 68.98
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie Archipelag
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Archipelag
 
Robin
pow. użytkowa: 110.56
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Bruno G1
pow. użytkowa: 163.03
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Liv 5 G1
pow. użytkowa: 150.63
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Tolek G1
pow. użytkowa: 110.47
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
EX 10 II
pow. użytkowa: 133.70
typ: piętrowy
dach: płaski
Sebastian II G1
pow. użytkowa: 119.96
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.