X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte
Autor:  Arkadiusz Woch
 
Projekt domu AVALON
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 126.55 m2
pow. zabudowy : 100.28 m2
wymiary działki : 17.00 x 19.21 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 0⁰ / 40⁰
kubatura : 592 m3
Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym "Avalon" Nowoczesność i tradycja - tak można w dwóch słowach opisać dom o nazwie Avalon. Dwuspadowy dach to rozwiązanie ekonomiczne i stylowe zarazem. W Avalonie jego kąt nachylenia to 40 stopni, co oznacza, że z pewnością znakomicie będzie spełniał swoje zadania. Dom wzniesiony jest na planie prostokąta, uwagę zwraca proporcjonalność bryły oraz ciekawe zdobienia i wykończenia. Odeskowania pod dachem i wokół okien, zabudowana weranda oraz taras z upiększającymi je drewnianymi żaluzjami to nowoczesne rozwiązania nadające charakteru całemu budynkowi. Wnętrza zachwycają przemyślanymi rozwiązaniami oraz odpowiednio dopasowanymi wymiarami pomieszczeń. Wejście znajduje się od południa, a za nim wiatrołap z miejscem na szafę pod zabudowę. Dalej, przedpokój z którego można schodami przejść na piętro. Komunikacja wiedzie też do największego pomieszczenia w domu, czyli pokoju dziennego, w którego centralnym punkcie jest umiejscowiony kominek. Serce domu, gromadzące wszystkich domowników. Półotwarta kuchnia oraz jadalnia to miejsca równie popularne, co salon - dlatego też są ze sobą połączone. Na wschodniej ścianie znajduje się pokój z łóżkiem, dalej pomiędzy nimi kotłownia i komfortowa łazienka. Na piętrze usytuowano 3 przestronne pokoje i łazienkę - wszystkie połączone komunikacją. Avalon to znakomita propozycja dla Inwestorów poszukujących niedużego całorocznego domu. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane gr. 30 cm - ściany wewnętrzne nośne gr. 25 cm - ściany wewnętrzne działowe gr. 12 cm - wszystkie ściany  wykonane z  pustaków ceramicznych "POROTHERM"
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja - 9.70
Wiatrołap północ 3.97
Kuchnia z jadalnią zachód 10.82
Pokój dzienny południe 27.68
Pokój południowy-wschód 10.40
Kotłownia wschód 3.50
Łazienka północny-wschód 5.92
Razem: 71.99
Poddasze
Komunikacja - 5.44
Łazienka zachód 8.75
Pokój południe 11.94
Pokój południe 15.80
Pokój wschód 12.63
Razem: 54.56
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
G186 projekt z wędzarnią
pow. użytkowa: 43.37
typ: parterowy
dach: czterospadowy
DELHI dom letniskowy
pow. użytkowa: 16.42
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G256 Budynek Gospodarczy
pow. użytkowa: 29.12
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
KATANIA
pow. użytkowa: 83.78
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G119
pow. użytkowa: 71.28
typ: parterowy
dach: czterospadowy
BIBIONE
pow. użytkowa: 215.70
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.