X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
Leo
 
pracownia MG Projekt
Autor:  Michał Gąsiorowski
 
Projekt domu Leo
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 138.63 m2
pow. zabudowy : 120.29 m2
wymiary działki : 16.16 x 23.5 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
pow. dachu : 138.88 m2
nachylenie dachu : 38⁰
kubatura : 812 m3
garaż : 1 stanowisko
Projekt domu Leo to bardzo ciekawy nowoczesny projekt domu jednorodzinnego, dla 4-5cioosobowej rodziny. Projekt łączy w sobie nowoczesny look, bezpretensjonalność, prostotę geometrii i konstrukcji, oraz funkcjonalność i klarowność wnętrza. Dom – dzięki zwartej bryle, zbudowanej na planie prostokąta, jest energooszczędny, a także łatwy i niedrogi w budowie. Dzięki dość wąskiej elewacji frontowej zmieści się na działce o szerokości zaledwie 16 m. Budynek w łatwy sposób można zamienić na bliźniaka, można z niego także zrobić szeregówkę. Prosty układ konstrukcyjny - parterowa bryła z poddaszem przekrytym dwuspadowym dachem – nie powinien sprawić kłopotów wykonawczych żadnej ekipie budowlanej. Właściwy stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do uzyskanej kubatury sprzyja energooszczędności domu. Wygląd zewnętrzny Leo, dzięki zastosowanym materiałom prezentuje się bardzo nowocześnie. Charakteru dodają okna połaciowe w zestawie z oknami ścianki kolankowej. Dają one fantastyczny efekt we wnętrzu pokoi. Od strony elewacji frontowej bryłę urozmaica wystający nieco garaż, oraz podcień wejściowy. Od strony ogrodu możemy wyjść z salonu na taras przez ładne przeszklone drzwi. Taras częściowo osłania finezyjna pergola, która może być również daszkiem. Wnętrze Leo podzielono na część dzienną, oraz gospodarczą na parterze i sypialnie na poddaszu. Na parterze zaprojektowano bardzo ładne jednoprzestrzenne wnętrze połączonego salonu z jadalnią, kuchnią i holem. Kuchnia jest otwarta na salon – można ją łatwo oddzielić ścianką działową. Pozostałe pomieszczenia parteru to wygodny garaż z magazynem pod schodami, kotłownia, łazienka i przedsionek. Na poddaszu znajdziemy cztery bardzo ładne, ustawne sypialnie, oraz łazienkę. Wnętrze można dowolnie modyfikować przestawiając ścianki działowe - zostawiając na przykład trzy sypialnie i dodając jeszcze jedną łazienkę i garderobę rodziców. Nad poddaszem jest jeszcze bardzo ładny strych, który również można zaadaptować. Leo to projekt dla Klientów szukających prostej konstrukcji, bez udziwnień, chcących „wycisnąć” jak najwięcej powierzchni za jak najrozsądniejsze pieniądze. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy Strop - TERIVA Pokrycie dachu - blacha na rąbek (wariantowo dachówka) Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
holl - 11.10
łazienka - 2.80
sień północ 5.00
kotłownia północny-zachód 7.00
kuchnia zachód 10.40
pokój dzienny południe 37.40
garaż wschód 22.50
Razem: 96.20
Poddasze
holl - 4.80
pokój północ 13.10
sypialnia północ 15.30
łazienka zachód 7.80
sypialnia południe 15.10
sypialnia południe 15.30
Razem: 71.40
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie MG Projekt
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura MG Projekt
 
Jesion 2
pow. użytkowa: 177.79
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Willa słoneczna
pow. użytkowa: 223.89
typ: piętrowy
dach: płaski
Orchidea
pow. użytkowa: 180.53
typ: piętrowy
dach: czterospadowy
D05
pow. użytkowa: 109.01
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Dom z piętrem
pow. użytkowa: 117.60
typ: piętrowy
dach: dwuspadowy
Garaż BG09
pow. użytkowa: 18.60
typ: parterowy
dach: jednospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.