X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Dom Dla Ciebie
Autor:  Maja Rosłanowska
 
Projekt domu Alfa
Ocena:
  • Obecnie 8.67/10
3 głosy
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 291.80 m2
pow. zabudowy : 426.5 m2
wymiary działki : 42.00 x 42 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : płaski
pow. dachu : 412.7 m2
nachylenie dachu : 2⁰
garaż : 2 stanowiska
Alfa jest nowoczesnym domem o surowym wyglądzie dla odważnych i wymagających inwestorów. Alfa to projekt jedyny w swoim rodzaju - zawiera w sobie symetrię, czystość funkcji i przejrzystość konstrukcji. Cztery wewnętrzne słupu stanowiące jedyne elementy konstrukcyjne we wnetrzu w oczywisty sposób umożliwiają pokazanie całej przestrzeni i dają wgląd na całość wnętrza. Aby utrzymać charakter Alfy należałoby podczas meblowania i wyposażania domu ściśle trzymać się zasad, które przestrzegane były ściśle podczas projektowania a mianowicie symetrii, równowagi i prostoty we wszystkich jej elementach. Nawet pozornie niewielka zmiana może spowodować zaburzenie jej charakteru. Zasadniczy rzut Alfy oparty jest na dziewięciu identycznych kwadratach. Osiem z nich służa do mieszkania a jedyny środkowy to ogród. System ścian mobilnych przesuwnych zastosowany wewnątrz, po otwarciu ich, sprawia, że wnętrze staje się jedną przestrzenią (poza łazienkami). Przesuwne ściany działowe to najbardziej mobilny sposób podziału i otwarcia przestrzeni. Czas montażu i demontażu ściany zamyka sie w przedziale kilku minut. Ściany mają konstrukcję modułową z górną prowadnicą jezdną. Dzięki temu wnętrze będzie się zmieniało - stanie się dynamiczne i różne. Po złożeniu wszystkich ścian mobilnych Alfa uzyskuje niemal całkowitą przestrzeń otwarta skupioną wokół ogrodu z fontanną, który jest żywym obrazem ciągle zmieniającym się i nadającym domowi rytm pór roku. Ogród powinien być tak zaprojektowany, aby był piękny o każdej porze roku i aby zapewnił domownikom klimat i nastrój zgodny z naturą. Taki wewnetrzny dobrze utrzymany ogród, będzie z pewnością ozdobą, atrakcją i wielkim wydarzeniem Alfy. Lewa strona Alfy to przestrzeń do podziału ścianami mobilnymi. Tu znajdować się będą trzy duże sypalnie oraz dwie łazienki i wc. Środkowa część Alfy to komunikacja niezbędna w każdym pięknym miejscu - umożliwiająca zwiedzanie, kontemplację i podziwianie przestrzeni. Prawa strona to przestrzeń do bycia razam - kuchnia, wielka jadalnia, salon z dwustronnym kominkem. Wszystkie pomieszczenie pomocnicze umieszczone zostały po za główna bryłą Alfy.
fundamenty BETONOWE ściany zewnętrzne POROTHERM ściany wewnętrzne POROTHERM/ CEGŁ.PEŁNA rodzaj stropu BETONOWY elewacje TYNK STRUKTURALNY, OKŁADZINA KAMIENNA pokrycie dachu BITUMICZNE
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Hol - 27.00
Jadalnia - 35.10
Korytarz - 11.40
Pom. techniczne+CO - 10.90
Kuchnia północ 34.50
Spiżarnia północ 7.60
Wiatrołap północ 12.00
Sypialnia północny-zachód 19.90
Sypialnia zachód 22.70
WC zachód 3.20
Łazienka zachód 5.90
Łazienka zachód 9.40
Sypialnia południowy-zachód 22.80
Pokój dzienny południe 69.50
Garaż wschód 49.71
Razem: 341.61
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie Archeco - Dom Dla Ciebie
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Archeco - Dom Dla Ciebie
 
Zięba
pow. użytkowa: 178.50
typ: piętrowy
dach: dwuspadowy
Long II
pow. użytkowa: 118.00
typ: piętrowy
dach: płaski
Lola
pow. użytkowa: 131.30
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Doris bliźniak
pow. użytkowa: 257.20
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Gracjan
pow. użytkowa: 114.40
typ: parterowy
Alka
pow. użytkowa: 113.30
typ: parterowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę