X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia ARCHIPELAG
Autor:  Artur Wójciak
 
Projekt domu Benjamin G1 ENERGO
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 154.78 m2
pow. zabudowy : 139.35 m2
wymiary działki : 24.40 x 23.4 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
pow. dachu : 200.71 m2
nachylenie dachu : 40⁰
kubatura : 579.68 m3
garaż : 1 stanowisko
Benjamin G1 to dom, który dumnie prezentuje nowoczesne podejście do klasyki. Prosta forma w połączeniu z ciekawą kompozycją elewacji tworzy atrakcyjny efekt wizualny. Fasadę budynku wzbogacono chłodnym urokiem kamienia. Zastosowano również drewno w kolorze ciemnej wiśni, dodając całości finezyjnego uroku. Wnętrze domu koncentruje się wokół przestronnego, wielofunkcyjnego salonu. Poddasze z dużą liczbą okien połaciowych cieszy mieszkańców swoim przytulnym charakterem i codzienną wygodą. W domu zaprojektowanym w duchu nowoczesności nie mogło zabraknąć kolektorów słonecznych, które dumnie połyskują na dachu.Charakterystyka: Dom parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym Przeznaczenie: Dom dla 3-4-osobowej rodzinyUkład funkcjonalny:Strefa dzienna – parter: salon z kominkiem, jadalnia oraz kuchnia Dodatkowo na parterze: gabinet, spiżarnia, łazienka, duża kotłownia i garażStrefa nocna – poddasze: dwie duże sypialnie, komfortowa sypialnia rodziców z przestronną garderobą Dodatkowo na poddaszu: garderoba, toaleta, salon kąpielowy Atuty projektu okiem architekta: - Budynek niskoenergetyczny o zużyciu energii użytkowej do ogrzewania i wentylacji poniżej 40 kWh/m² rok (przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperacją) - Bryła sprzyjająca energooszczędności, zminimalizowane ryzyko występowania mostków termicznych - Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła- Zwarta, elegancka bryła budynku- Szykowna kompozycja elewacji- Zastosowanie oryginalnych rozwiązań materiałowych- Ciekawie zaprojektowane detale - Dobre parametry cieplne- Funkcjonalne i ergonomiczne wnętrze- Praktyczny gabinet na parterze- Wygodny salon z kominkiem - Komfortowa sypialnia z garderobą na poddaszu- Duży salon kąpielowy na poddaszu- Duże pomieszczenie kotłowni, które pozwala na zastosowanie dowolnego źródła ogrzewania Bryła sprzyja wykonaniu energooszczędnych rozwiązań instalacyjnych:- wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła- systemu solarnego i fotowoltaicznego- pompy ciepła Istnieje możliwość:- zbliźniaczenia lub wykonania domu dwurodzinnego Dostępne wersje:- Benjamin II G2 - wersja z garażem dwustanowiskowym, inne wykończenie elewacji- Odbicie lustrzane Technologia i konstrukcja:- Technologia murowana, ściany zewnętrzne dwuwarstwowe, docieplenie grubości 20 cm - Strop gęstożebrowy - Dach o konstrukcji drewnianej pokryto dachówką płaską lub inną o podobnych parametrach Wykończenie:- Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny i okładzina drewniana - Stolarka okienna: drewniana, PCV lub aluminiowa
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Hol - 14.90
Korytarz - 4.44
Gabinet północ 10.63
Spiżarnia północ 1.67
Wiatrołap północ 2.57
Kuchnia północny-zachód 11.23
Pokój dzienny, jadalnia zachód 30.38
Łazienka południe 2.95
Kotłownia południowy-wschód 12.18
Garaż wschód 17.85
Razem: 108.80
Poddasze
Korytarz - 8.28
Toaleta - 2.94
Pokój kąpielowy północ 7.88
Garderoba północny-zachód 8.77
Sypialnia zachód 21.08
Garderoba południe 4.20
Sypialnia wschód 11.52
Sypialnia wschód 11.34
Razem: 76.01
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie Archipelag
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Archipelag
 
Franczi II G1 ECONOMIC (wersja A)
pow. użytkowa: 99.76
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Tolek G1
pow. użytkowa: 110.47
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Jana G1
pow. użytkowa: 103.03
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Tori III G1
pow. użytkowa: 68.12
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Julek II
pow. użytkowa: 103.21
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Karolinka G2 (bliźniak)
pow. użytkowa: 119.39
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę