X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia ARCHIPELAG
Autor:  Artur Wójciak
 
Projekt domu Morgan II G1
Ocena:
  • Obecnie 7.50/10
2 głosy
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 129.33 m2
pow. zabudowy : 196.76 m2
wymiary działki : 25.30 x 27.3 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : czterospadowy
pow. dachu : 291.45 m2
nachylenie dachu : 25⁰
kubatura : 476.29 m3
garaż : 1 stanowisko
Dom parterowy, niepodpiwniczony (istnieje możliwość podpiwniczenia), z garażem jednostanowiskowym. Morgan II G1 urzeka swoją interesującą bryłą. Dużym atutem jest czytelny podział domu. Strefę dzienną tworzy atrakcyjny salon z kominkiem, kuchnia ze spiżarnią oraz obszerna jadalnia, która dzięki swoim przeszkleniom pozwala cieszyć się spożywaniem posiłków w bliskim sąsiedztwie ogrodu. Strefę nocną tworzą trzy wygodne sypialnie z wydzieloną garderobą oraz dwie łazienki. Dodatkową zaletą domu jest duże pomieszczenie gospodarcze z wyjściem na ogród, gdzie z łatwością zmieszczą się domowe sprzęty i narzędzia. Intrygującą częścią Morgan II G1 jest również przytulny, częściowo zadaszony taras. Istnieje również inna wersja projektu – Morgan G2, dom parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony (istnieje możliwość podpiwniczenia). W tym wariancie ciekawym rozwiązaniem jest dwustanowiskowy garaż z wjazdem, usytuowanym z boku budynku. Dzięki dużej ilości precyzyjnie rozplanowanych okien dom zyskuje ciepły, przytulny charakter. Dużym atutem Morgan G2 jest czytelny podział funkcjonalny – na parterze zaplanowano strefę dzienną, którą tworzy obszerna jadalnia, kuchnia ze spiżarnią, a także imponujący salon z kominkiem. Na parterze znajduje się również wygodny gabinet, sypialnia z łazienką i garderobą, a także dodatkowa łazienka i garderoba, a także duże pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu usytuowano strefę nocną – 3 komfortowe sypialnie, garderobę oraz łazienkę. Zaletą domu jest także dodatkowy strych, który w razie potrzeby można zaadoptować na pracownię lub wygodny pokój. Perfekcyjnym dopełnieniem funkcjonalnego układu Morgan II G1 jest częściowo zadaszony taras, który powstał z myślą o miłośnikach odpoczynku na świeżym powietrzu.
Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Schody wewnętrzne drewniane. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną Röben. Więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej. Elewacje wykończono tynkiem mineralnym i okładziną kamienną, cokół - kamieniem. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Garderoba - 3.69
Hol - 15.27
Spiżarnia - 1.90
Pom. gospodarcze północ 7.86
Wiatrołap północ 2.58
Łazienka północ 2.58
Pokój dzienny zachód 33.91
Jadalnia południowy-zachód 15.30
Kuchnia południe 13.60
Sypialnia południe 11.26
Sypialnia południowy-wschód 11.26
Sypialnia wschód 11.81
Łazienka wschód 6.14
Garaż północny-wschód 22.73
Razem: 159.89
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie Archipelag
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Archipelag
 
Zbigniew G2
pow. użytkowa: 201.40
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Morena II G1
pow. użytkowa: 98.05
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Lidka G1
pow. użytkowa: 112.33
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Glen
pow. użytkowa: 148.30
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Lima II
pow. użytkowa: 79.59
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Miranda
pow. użytkowa: 85.46
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę