X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Dom Dla Ciebie
Autor:  Robert Łukomski
 
Projekt domu Mario
Ocena:
  • Obecnie 8.33/10
3 głosy
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 111.60 m2
pow. zabudowy : 92.3 m2
wymiary działki : 19.30 x 15.7 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
pow. dachu : 159 m2
nachylenie dachu : 45⁰
kubatura : 491.7 m3
Mario to nieduży dom z poddaszem użytkowym zaprojektowany z myślą o 4-5 osobowej rodzinie. Zadbano o prosty rozdział strefy prywatnej zlokalizowanej na poddaszu, od strefy dziennej - użytkowej umieszczonej na parterze. Mimo niedużej powierzchni zabudowy (92,30 m2) udało się uzyskać stosunkowo dużo powierzchni użytkowej (111,60 m2). Zaowocowało to wystarczająco przestronnymi pomieszczeniami (cztery pokoje, salon i trzy łazienki), a także bardzo dobrą funkcjonalnością, czego potwierdzeniem jest dodatkowy pokój/gabinet w strefie dziennej. Na parterze w części wejściowej zaprojektowano wiatrołap, z którego można przejść do pomieszczenia technicznego z piecem C.O., a następnie do garażu (w wersji projektu z garażem). Po przejściu z wiatrołapu trafiamy do holu, który został pomyślany jako punkt centralny dolnej kondygnacji. Kolejno wokół niego mamy rozmieszczone: wspomniany już dodatkowy pokój/gabinet z wyjściem na taras, klatkę schodową prowadzącą na poddasze, łazienkę oraz salon z kominkiem i wyjściem na taras. Z salonu mamy dostępna wygodną i funkcjonalną, otwartą kuchnię. Realizując funkcjonalność strefy prywatnej, na poddaszu zaprojektowano dwie sypialnie wraz z dedykowaną im wspólną łazienką oraz jedną dużą sypialnię z odrębną łazienką i garderobą. Warto zwrócić szczególną uwagę, że dwie z sypialni posiadają wyjścia na balkony: jeden - większy, zadaszony oraz drugi - mniejszy, otwarty. Wszystkie sypialnie i wspólna łazienka są dostępne z niedużego ale wystarczającego holu połączonego z klatką schodową. Architektura zewnętrzna budynku została pomyślana tak aby przy zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań (prosty dwuspadowy dach z jedną, znaczną facjatą w elewacji frontowej) oraz stonowanej, harmonijnej z otaczającą przyrodą kolorystyki elewacji osiągnąć elegancki i bardzo estetyczny efekt końcowy. Wszystkim elewacjom dużo uroku przydają balkony oraz trzy tarasy, które wyraźnie otwierają budynek na otaczający ogród. Wszystkie te elementy czynią z Maria bardzo przytulny i przyjazny człowiekowi dom. Wiele choć prostych i sprawdzonych rozwiązań zastosowanych w tym projekcie z pewnością będzie miało wymierny wpływ na obniżenie kosztów realizacji takiego budynku przez każdego Inwestora. Warto zwrócić uwagę, że projekt Mario nadaje się do sytuowania także na wąskie działki. Polecamy!
fundamenty BETONOWE ściany zewnętrzne POROTHERM 25cm + STYROPIAN 12cm ściany wewnętrzne POROTHERM, G-K rodzaj stropu TERIVA elewacje TYNK STRUKTURALNY, OKŁADZINA KAMIENNA pokrycie dachu DACHÓWKA CERAMICZNA
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Hall - 3.10
Wiatrołap północ 4.10
Pom. gospodarcze północny-zachód 7.30
Pokój zachód 10.90
Schody południe 5.00
Łazienka południe 4.70
Kuchnia południowy-wschód 8.50
Salon wschód 22.00
Razem: 65.60
Poddasze
Hall - 4.30
Pokój północ 14.80
Pokój zachód 11.20
Łazienka południe 5.00
Łazienka południe 4.30
Garderoba południowy-wschód 3.50
Pokój wschód 20.00
Razem: 63.10
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie Archeco - Dom Dla Ciebie
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Archeco - Dom Dla Ciebie
 
Cyranka bliźniak
pow. użytkowa: 269.20
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Papuga bliźniak BL2
pow. użytkowa: 190.10
typ: piętrowy
dach: dwuspadowy
Wiktoria
pow. użytkowa: 151.70
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Gwarek II bliźniak BL2
pow. użytkowa: 280.00
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Eliza szeregówka
pow. użytkowa: 138.90
typ: piętrowy
dach: dwuspadowy
Rokitniczka
pow. użytkowa: 77.10
typ: parterowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę