X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte
Autor:  Arkadiusz Woch
 
Projekt domu DAVOS
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 139.67 m2
pow. zabudowy : 109.17 m2
wymiary działki : 18.30 x 21.35 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 0⁰ / 40⁰
kubatura : 682 m3
garaż : 1 stanowisko
Davos - dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym oraz garażem  Ten dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym to kompleksowa propozycja dla każdego Inwestora. Jest połączeniem tradycji z nowoczesnością. Proponowany wygląd elewacji to sugestia, za którą warto podążyć. Gustowne, symetryczne odeskowanie i odpowiadające mu biegunowo wejścia elewacji frontowej (weranda) i tylnej (taras) to jedne z wielu nowoczesnych i zestawionych ze smakiem elementów architektonicznych. Dwuspadowy dach jest gwarancją funkcjonalności i bezpieczeństwa. Z nim niestraszne będą wszystkie kaprysy pogody. Garaż wpisany w bryłę DAVOS to udogodnienie, na które zasługujesz i, na które Cię stać. Zmieścisz w nim samochód, za jego ścianą przewidziano miejsce na kotłownię. Wnętrza epatują spokojem i zrównoważeniem architektonicznym, pozytywnie oddziałując na mieszkańców Miluzy. Wiatrołap, komunikacja, sąsiadująca z nimi łazienka (za nią znajdują się schody), przestronny salon łączony z jadalnią i otwartą kuchnią oraz znajdująca się na wschodniej ścianie kotłownia/pralnia to najważniejsze pomieszczenia domu. Z salonu można wyjść na taras, będący miejscem niejednej uroczystej kolacji i wesołej imprezy w gronie rodziny i znajomych. Na piętrze znajdują się 4 pokoje, 3 mogące pełnić funkcje sypialni, 1 garderoba oraz duża łazienka usytuowana tuż za schodami, z pewnością zadowoli wszystkich domowników. Balkon znajdujący się na pierwszym piętrze pozwoli jeszcze bardziej cieszyć się swoim domem. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane gr. 30 cm - ściany wewnętrzne nośne gr. 25 cm - ściany wewnętrzne działowe gr. 12 cm - wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM"
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja - 8.10
Wiatrołap północ 3.46
Łazienka północ 2.68
Kuchnia z jadalnią zachód 10.37
Pokój dzienny południe 30.76
Kotłownia południowy-wschód 6.17
Garaż wschód 83.39
Razem: 144.93
Poddasze
Komunikacja - 6.71
Garderoba północ 2.54
Łazienka zachód 6.39
Pokój południe 14.62
Pokój południe 14.78
Pokój wschód 10.78
Razem: 55.82
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
Vigo dom letniskowy
pow. użytkowa: 49.01
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G272
pow. użytkowa: 75.40
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
MARBELLA
pow. użytkowa: 84.53
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
GP8 garaż dostawiany
pow. użytkowa: 37.70
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G65
pow. użytkowa: 51.27
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G150 Budynek Gospodarczy
pow. użytkowa: 30.21
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę