X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia ARCHIPELAG
Autor:  Artur Wójciak
 
Projekt domu Tori III ECONOMIC (wersja B)
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 69.69 m2
pow. zabudowy : 99.22 m2
wymiary działki : 19.80 x 20.8 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 30⁰
kubatura : 231.73 m3
Dom parterowy, niepodpiwniczony. Przeznaczony dla 2-3-osobowej rodziny. W strefie dziennej znajdują się salon z kominkiem, jadalnia oraz kuchnia. Strefę nocną tworzą dwie sypialnie oraz wygodna łazienka. Zaplanowano tu również duże pomieszczenie gospodarcze – kotłownię. Perfekcyjnie zaprojektowany układ funkcjonalny domu docenią nawet najbardziej wymagający inwestorzy. Atrakcyjnym elementem Tori III ECONOMIC jest także częściowo zadaszony taras, który letnią porą przeobraża się w zaciszną strefę wypoczynkową. Torii III ECONOMIC to dom ekonomiczny w realizacji i późniejszej eksploatacji, który doskonale wpisze się w każdy krajobraz. Prosta konstrukcja w połączeniu ze sprawdzonym zestawem rozwiązań sprawia, że dom wyróżnia ergonomia i komfort użytkowy. Ograniczenie detali architektonicznych zachęca do zabawy z kolorystyką elewacji. Kolekcja ECONOMIC – domy ładne i tanie w budowie Kolekcja ECONOMIC została zaprojektowana z troską o ekonomiczny charakter budowy. Prosta bryła, ograniczona ilość detali architektonicznych oraz zminimalizowana liczba pionów instalacyjnych sprawia, że domy z Kolekcji ECONOMIC są tanie w realizacji i późniejszej eksploatacji. Atuty Kolekcji ECONOMIC •Prosta konstrukcja domu – niskie koszty budowy •Standardowe wymiary stolarki okiennej – najtańsze rozwiązania profili okiennych •Brak okrągłych okien, rozbudowanych przeszkleń i rolet •Nowoczesna interpretacja klasycznej bryły domu •Optymalny układ funkcjonalny •Idealne proporcje budynku – atrakcyjny efekt estetyczny •Czysta forma bez zbędnych detali Istnieje możliwość: - podpiwniczenia - zbliźniaczenia - adaptacji poddasza na strych
Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką cementową IBF. Elewacje wykończono tynkiem mineralnym i okładziną kamienną. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Hol - 6.98
Korytarz - 2.38
Wiatrołap północ 2.82
Łazienka północ 5.95
Sypialnia zachód 11.17
Sypialnia zachód 9.75
Pokój dzienny, jadalnia południe 22.20
Kuchnia południowy-wschód 8.44
Kotłownia wschód 8.54
Razem: 78.23
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie Archipelag
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Archipelag
 
Dylan G1
pow. użytkowa: 101.01
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Antek G1
pow. użytkowa: 116.97
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Edzia G1
pow. użytkowa: 127.55
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Tulipan G2
pow. użytkowa: 161.65
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Garaż G10
pow. użytkowa: 19.40
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Eris G2 (wersja A)
pow. użytkowa: 114.36
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę