X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte
Autor:  Arkadiusz Woch
 
Projekt domu BERMEJO
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 160.51 m2
pow. zabudowy : 134.04 m2
wymiary działki : 17.90 x 20.7 m
kondygnacje : parter, piętro I
rodzaj zabudowy : piętrowy
typ dachu : czterospadowy
nachylenie dachu : 0⁰ / 20⁰
garaż : 1 stanowisko
Bermejo - dom jednorodzinny Nowoczesny, funkcjonalny - tak można w skrócie opisać Bermejo. Forma architektoniczna ma odpowiadać funkcji, jaką ma spełniać ten dom - ma służyć do mieszkania. Bryła budynku upiększona gustownym odeskowaniem oraz pięknie wpisanymi przyporami przy werandzie i pod balkonami, to mocne punkty estetyki tego domu. Nieskomplikowane płaszczyzny elewacji, balkony i prostokątne otwory okienne podkreślają bryłę domu. W Bermejo wszystko tworzy niezachwianą i zrównoważoną całość. Jego dopełnieniem jest dwustanowiskowy garaż. Weranda prowadząca do wnętrza domu upiększona jest przyporą, chroniącą przed wiatrem i mocnym słońcem. Wiatrołap z wkomponowanym w nim miejscem na garderobę usytuowany jest od południa. Za jego ścianą znajduje się mała łazienka. Na wprost od niej jest 16 metrowy pokój dzienny. Na wschodniej ścianie znajduje się pokój przewidziany na kuchnię i jadalnię. Tuż za nim znajdziemy pokój, którego przeznaczenie zależne będzie od woli i wyobraźni Inwestora. Garaż jednostanowiskowy usytuowany jest na zachodniej ścianie domu, znajduje się w nim miejsce na kotłownię. Tuż za ścianą łączącą garaż i dom znajdują się schody wiodące na piętro. Trzy pokoje z wyjściami balkonowymi w każdym, sprawiają, że podnosi się standard domu. Przestronna, ponad 8 metrowa łazienka dopełnia całości. Bermejo to kolejny nowoczesny dom będący kompleksowym rozwiązaniem na miarę naszych czasów. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna :     - ściany zewnętrzne murowane gr. 30 cm    - ściany wewnętrzne nośne gr. 25 cm    - ściany wewnętrzne działowe gr. 12 cm    - wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM" 
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
komunikacja - 11.72
Wiatrołap północ 3.48
Łazienka północ 3.96
Garaż zachód 20.80
Kotłownia południowy-zachód 6.27
Salon południe 16.14
Taras południowy-wschód 21.91
Pokój wschód 9.18
Kuchnia północny-wschód 9.47
Razem: 102.93
Piętro i
Komunikacja - 6.26
Łazienka północ 8.20
Garderoba zachód 1.02
Pokój południe 10.80
Pokój południe 14.00
Pokój wschód 17.30
Razem: 57.58
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
G253
pow. użytkowa: 69.13
typ: parterowy
dach: płaski
LAS VEGAS
pow. użytkowa: 136.11
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G188 projekt z wędzarnią
pow. użytkowa: 43.37
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
GB37 Garaż blaszany
pow. użytkowa: 17.30
typ: parterowy
dach: płaski
Vigo dom letniskowy
pow. użytkowa: 49.01
typ: parterowy
dach: czterospadowy
ORLEAN dom letniskowy
pow. użytkowa: 55.60
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę