X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte
Autor:  Arkadiusz Woch
 
Projekt domu LUBEKA
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 119.51 m2
pow. zabudowy : 100.7 m2
wymiary działki : 21.20 x 21.07 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 0⁰ / 40⁰
garaż : 1 stanowisko
Lubeka - projekt domu jednorodzinnego Lubeka zachwyci cię praktycznym pięknem i nowoczesnymi elementami upiększającymi zewnętrzne ściany budynku. Elewacja tylna z symetrycznie wpisanymi drzwiami tarasowymi, nad którymi znajduje się zadaszenie imponuje symetryczną kompozycją. Garaż umiejscowiony na zachodniej ścianie domu w pełni harmonizuje się z pozostałą częścią domu. Prawa część elewacji zwraca uwagę ciekawym zagospodarowaniem wykuszu, który łączy się drzwiami balkonowymi pierwszego piętra. Wnętrze - przemyślane i odpowiednio zagospodarowane - z pewnością nikogo nie rozczaruje. Wejście znajduje się od południa, za nim jest wiatrołap, dalej po prawej usytuowano kotłownię lub pralnię w zależności od wyboru typu ogrzewania. Po lewej usytuowano łazienkę. Za nią można znaleźć schody wiodące na piętro. Na parterze największe pomieszczenie to kuchnia z jadalnią przechodząca w pokój dzienny, z którego wychodzi się na urokliwy taras. Na piętrze znajdziecie łazienkę oraz cztery pokoje, które można zagospodarować według własnego uznania. 120 m2, które zajmuje Lubeka, imponuje przemyślanym zagospodarowaniem przestrzeni. Dom i garaż stanowią kompleksowe rozwiązanie, które jest odpowiedzią na potrzeby wielu rodzin, poszukujących przemyślanych i pragmatycznych rozwiązań. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane gr. 30 cm - ściany wewnętrzne nośne gr. 25 cm - ściany wewnętrzne działowe gr. 12 cm - wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM"
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja - 8.36
Wiatrołap północ 3.70
Pokój północny-zachód 8.79
Łazienka północny-zachód 2.67
Garaż południowy-zachód 20.52
Kuchnia z jadalnią południowy-wschód 8.80
Pokój dzienny wschód 24.75
Kotłownia/Pralnia północny-wschód 5.28
Razem: 82.87
Poddasze
Komunikacja - 4.71
Pokój północ 8.21
Łazienka zachód 6.36
Pokój południe 9.35
Pokój wschód 10.68
Razem: 39.31
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
G238 Budynek Gospodarczy (magazyn)
pow. użytkowa: 244.00
typ: parterowy
dach: płaski
DOLORES
pow. użytkowa: 117.11
typ: parterowy
dach: wielospadowy
TULUZA
pow. użytkowa: 35.62
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
S03 stajnia dla koni - 2 boksy
pow. użytkowa: 57.63
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
CASABLANCA
pow. użytkowa: 157.94
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Dolores 2
pow. użytkowa: 168.38
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę