X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia ARCHON+
Autor:  Barbara Mendel
 
Projekt domu Willa Julia 2
Ocena:
  • Obecnie 8.67/10
3 głosy
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 142.50 m2
pow. zabudowy : 98.3 m2
wymiary działki : 15.60 x 20 m
kondygnacje : parter, piętro I
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : czterospadowy
nachylenie dachu : 22⁰
kubatura : 715 m3
Wygodny, piętrowy dom o zwartej i funkcjonalnej bryle. Ten dom szczególnie polecamy inwestorom posiadającym niezbyt szerokie miejskie oraz podmiejskie parcele. Zdyscyplinowany obrys budynku daje możliwość ekonomicznego wykorzystania terenu, a brak skosów na poddaszu umożliwia pełnowartościowe użytkowanie całej powierzchni. Układ wewnętrzny domu cechuje klarowny podział na strefę gospodarczą zaprojektowaną od strony wejściowej, dzienną od ogrodu oraz nocną na piętrze. Zlokalizowanie pomieszczeń pomocniczych strony ulicy sprawiło że część mieszkalna jest dobrze izolowana od ulicznego hałasu, a dużo miejsca przeznacznego na przechowywanie uwolniło pokoje od zbędnych mebli. Dzięki temu łącząca się z kuchnią, przestrzenna strefa dzienna może prezentować się bardzo pięknie; liczne przeszklenia ściany ogrodowej integrują salon z otoczeniem i podkreślają relaksacyjny charakter pomieszczenia. Na szerokiej, wolnej od szaf ścianie łatwe będzie zainstalowanie domowego kina. Możliwe jest także wyeksponowanie rodzinnych zbiorów a kolekcja stanowić będzie doskonałe tło dla zaprojektowanego w rogu kominka. Nocny wypoczynek zapewnią mieszkańcom komfortowe pokoje na piętrze. Ich atutem jest pełna wysokość kondygnacji oraz doświetlenie pionowymi oknami; sięgające podłogi balkonowe drzwi z możliwością wyjścia na balkon potęgują dodatkowo wrażenie przestronności pomieszczeń. Dobór detalu architektonicznego oraz materiałów wykończeniowych bryły ściśle odzwierciedla układ funkcjonalny wewnątrz budynku. Mocne skontrastowanie poziomów parteru i piętra pozwala jednocześnie zachować dobre proporcje bryły. W centrum, jako strefę formalnie ważną zaakcentowano wejście umieszczajac je we wnęce zwieńczonej balkonem. Wszystko to sprawia że dom nabiera wyrazu i zyskuje na reprezentacyjności. Dostępne wersje; -dwurodzinny, z garażem "Willa Julia"; -podobny, dwurodzinny, z garażem z przodu domu "Willa Julia 3"; -do zabudowy bliźniaczej, o węższym trakcie, z garażem "Willa Julia 3". .
ściany: pustak ceramiczny Porotherm 25 cmstyropian 14 cm + tynk strop: płyta żelbetowa schody: żelbetowezabiegowe scn: h=0 cm dach: czterospadowy, nachylenie: 22
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Hol - 7.60
wiatrołap północ 3.20
Garderoba północny-zachód 3.80
Kuchnia zachód 7.50
Łazienka zachód 5.70
Salon + Jadalnia południe 30.30
Pomieszczenie gospodarcze wschód 4.20
Spiżarnia wschód 2.20
Kotłownia północny-wschód 8.40
Razem: 72.90
Piętro i
hol - 5.50
pokój północ 16.80
łazienka zachód 6.40
pokój południe 16.80
pokój południowy-wschód 13.80
schody wschód 5.70
pokój północny-wschód 13.00
Razem: 78.00
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie ARCHON+ Biuro Projektów
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura ARCHON+ Biuro Projektów
 
Dom pod acerolą
pow. użytkowa: 127.38
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Dom pod juką 3
pow. użytkowa: 147.30
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Dom w lawendzie
pow. użytkowa: 128.36
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Dom w lewkoniach (P)
pow. użytkowa: 156.30
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Dom w ostróżkach 2 (P)
pow. użytkowa: 115.40
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Dom pod pistacją
pow. użytkowa: 132.45
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.