X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Galeria Domów
Autor:  Paweł Boduch
 
Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 11
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 129.52 m2
pow. zabudowy : 122.34 m2
wymiary działki : 17.10 x 23.55 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
pow. dachu : 215.19 m2
nachylenie dachu : 40⁰
kubatura : 659.64 m3
garaż : 1 stanowisko
Projekty gotowe z serii Dom przy Modrzewiowej do tej pory utrzymane były w stylistyce tradycyjnego dworku. Nowością tej wersji projektu jest wydobycie bardziej nowoczesnego charakteru budynku z zachowaniem udanego programu funkcjonalnego wnętrza. Oddając Państwu do dyspozycji projekt mamy nadzieję, że spotka się on z Waszym uznaniem. Projekt gotowy Dom przy Modrzewiowej 11. Z zewnątrz W porównaniu z poprzednimi wersjami projekt gotowy Dom przy Modrzewiowej 11 posiada kilka znaczących zmian. Zrezygnowano z dwóch lukarn na rzecz jednej, centralnie usytuowanej nad wejściem. W tym samym miejscu został umieszczony balkon, który spełnia nie tylko funkcję ozdobną, ale i użytkową chroniąc wejście domu przed opadami atmosferycznymi. Inaczej też zostały wyeksponowane dodatki drewniane, sprowadzono je do minimum okalając jedynie dach. Z boku domu pojawił się wykusz wieńczony dodatkowym balkonem. Na tle jasnej fasady delikatnie odcinają się kremowe obramowania okien i drzwi. Projekt gotowy Dom przy Modrzewiowej 11. Wewnątrz Jak wyżej wspomniano cechą charakterystyczną Domów przy Modrzewiowej jest udany program funkcjonalny wnętrza, dlatego zachowano układ z poprzednich wersji. Pomiędzy piętrami przebiega linia podziału na strefę dzienną usytuowaną na parterze i nocną na poddaszu. W związku z tym na parterze swoje miejsce znalazły kotłownia połączona z pralnią oraz spiżarnia. Otwarta kuchnia połączona z salonem daje komfort uczestniczenia w życiu rodziny zogniskowanym wokół dużego pokoju dziennego. Drugi pokój na parterze w zależności od potrzeb z powodzeniem może pełnić funkcję gabinetu, pokoju komputerowego, miejsca zabaw dzieci lub sypialni seniora. Na poddaszu zlokalizowano aż trzy pokoje, dlatego też umieszczono obok nich dużą garderobę. Zadbano by wszystkie pomieszczenia były maksymalnie doświetlone światłem dziennym. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie pomieszczenia nowocześnie zaprojektowanego domu znalazły miejsce na powierzchni użytkowej jedynie 129,52 m². Projekt gotowy Dom przy Modrzewiowej 11. Aspekty ekonomiczne Dom przy Modrzewiowej 11 jako budynek parterowy z poddaszem posiada korzystny stosunek powierzchni dachu do kubatury budynku. Projektant świadomie unikał kosztownych rozwiązań technologicznych. Zwarta bryła budynku i dobrze zorganizowany program funkcjonalny wnętrza powodują, że Dom przy Modrzewiowej 11 jest tani w realizacji i utrzymaniu. Korzyści przy zakupie projektu: charakterystyka energetyczna, projekt instalacji solarnej, informacje o kosztach budowy, wersja demonstracyjna, zgoda na zmiany w projekcie, wysyłka gratis
Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak ceramiczny 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Hall - 6.76
Kotłownia północ 5.96
Spiżarnia północ 2.59
Wiatrołap północ 3.32
Łazienka północ 3.22
Kuchnia północny-zachód 11.67
Pokój dzienny zachód 25.36
Pokój południe 13.93
Garaż wschód 20.65
Razem: 93.46
Poddasze
Hall + schody - 11.13
Garderoba północ 2.55
Łazienka północ 4.12
Pokój zachód 12.69
Pokój zachód 15.58
Pokój południe 16.60
Strych wschód 10.13
Razem: 72.80
 
<< wyszukiwarka Szczegóły projektu na stronie GALERIA DOMÓW arch. Paweł Boduch
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
 
Dom przy Przyjemnej 7 bis
pow. użytkowa: 83.08
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Dom przy Ogrodowej
pow. użytkowa: 126.10
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Dom przy Alabastrowej 21
pow. użytkowa: 100.00
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Dom przy Cyprysowej 21
pow. użytkowa: 129.30
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Dom przy Bajecznej 2
pow. użytkowa: 95.22
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Dom przy Cyprysowej 3
pow. użytkowa: 117.10
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.