X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte
Autor:  Arkadiusz Woch
 
Projekt domu LUANDA 2
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 102.23 m2
pow. zabudowy : 83.38 m2
wymiary działki : 18.68 x 16.8 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 0⁰ / 40⁰
kubatura : 502 m3
garaż : 1 stanowisko
Projekt domu jednorodzinnego Luanda 2 Wymiary bramy garażowej 2400x2400 Strych do dowolnej adaptacji. Luanda 2 to projekt powiększony o poddasze, stanowi kompletną całość. Będzie dobrym rozwiązaniem dla osób potrzebujących niewielkiej powierzchni użytkowej domu. Elewacja frontowa została w tym przypadku pomyślana tak, by wysunięty nieco ryzalit stworzył dodatkową powierzchnię dla garażu, a tym samym przyczynił się do powstania uroczego zakątka, w którym umieszczone zostało wejście do domu. Na uwagę zasługuje również tył domu, mamy tutaj bowiem cudowny taras otoczony niewielkim murkiem z czerwonej cegły, takiej samej, jak wykończenie podstawy domu. Po wejściu do środka przez niewielki wiatrołap, od razu po lewej stronie, mamy przejście do garażu, który został połączony z pomieszczeniem gospodarczym. Natomiast kierując się z wiatrołapu w prawo, dostajemy się przez komunikację do pozostałych pomieszczeń domu. Od razu po lewej stronie znajduje się niewielka łazienka z miejscem na kabinę prysznicową. Naprzeciwko niej mamy sypialnię, której okno wychodzi na południe. Największą powierzchnię domu zajmuje pomieszczenie łączące w sobie funkcje kuchni, jadalni i pokoju dziennego. Projekt został tak pomyślany, by najwięcej światła wpadało przez okna wschodnie do pokoju dziennego, znajduje się w nim komunikacja wiodąca na poddasze. Aneks kuchenny został umieszczony na przeciwległej ścianie pokoju dziennego. Znajdzie się tutaj także miejsce na urządzenie niewielkiej jadalni przy oknie wychodzącym na północ. 55 metrowe poddasze można zaadaptować dowolnie według indywidualnych potrzeb. Ten pomysł na własny dom jest bardzo ekonomiczny, nie wymaga dużych nakładów finansowych. Będzie optymalnym rozwiązaniem dla dwu- lub trzyosobowej rodziny, potrzebującej niezależności.  Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, - ściany wewnętrzne działowe gr. 12 cm. - wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych. - ocieplenie styropian 10cm. - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. - strop gęstożebrowy 23/50 i 23/62,5. - instalacja grzewcza : kocioł na gaz w kotłowni.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja - 6.98
Łazienka - 3.90
Wiatrołap północ 2.35
Garaż zachód 16.67
Kotłownia południowy-zachód 5.30
Pokój dzienny z aneksem kuchennym południe 19.98
Pokój wschód 8.25
Razem: 63.43
Poddasze
Strych północ 55.47
Razem: 55.47
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
Lozanna
pow. użytkowa: 82.03
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
LIMA dom letniskowy, całoroczny
pow. użytkowa: 56.17
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G27
pow. użytkowa: 34.50
typ: parterowy
dach: jednospadowy
S37 Stajnia dla koni - 3 boksy
pow. użytkowa: 108.66
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G18 bliźniak (jeden segment)
pow. użytkowa: 26.70
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G43
pow. użytkowa: 55.29
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.