X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt  S4 stajnia dla koni - 2 boksy
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 77.60 m2
pow. zabudowy : 90.19 m2
wymiary działki : 14.55 x 17.35 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 35⁰
kubatura : 463 m3
garaż : 1 stanowisko
Zobacz wersję budynku gospodarczego BGS4 Ta wspaniała stajnia posiada dwa, ustawione naprzeciwko siebie szerokie i wysokie wejścia połączone przestronną komunikacją, którą mogą przemieszczać się zwierzęta. Dodatkowo, przebywające w niej konie, mogą wyjść na zewnątrz bezpośrednio z boksów usytuowanych przy zachodniej ścianie budynku. Projekt przewiduje dwa, dosyć obszerne boksy, wygodną komunikację poprowadzoną od południa ku północy stajni, a także kilka pomieszczeń dodatkowych. Jest więc osobne pomieszczenie przeznaczone na paszę, siodlarnia, z której przechodzi się do wygodnej łazienki oraz, co ciekawe, garaż. Projekt tej stajni został stworzony z myślą o osobach, które kochają konie, ale nie chcą rozwijać ich hodowli. Jeżeli budynek powstanie przy domu, może służyć jako dodatkowy garaż. Jeżeli natomiast zostanie zbudowany w znacznej odległości miejsca zamieszkania właścicieli, garaż będzie stanowił wygodne rozwiązanie, ponieważ ochroni pojazd przed wpływem warunków zewnętrznych. Projekt stajni składa się z czterech egzemplarzy a w tym części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan i instalacji wewnętrznej elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. Szerokość komunikacji : 2,8 m Wymiary boksów: 3 m x 3,5 m Wymiar bramy garażowej : 2,4 m x 2,4 m W łazience zastosowano przepływowy podgrzewacz wody umywalkowo natryskowy.
Technologia tradycyjna , ściany murowane grubości 25 cm. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Projekt posiada poddasze nie użytkowe. 
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja - 16.94
Siodlarnia północ 5.35
Boks zachód 10.50
Boks zachód 10.50
Paszalnia południe 5.33
Garaż wschód 24.65
Łazienka wschód 4.33
Razem: 77.60
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
G187 projekt z wędzarnią
pow. użytkowa: 43.37
typ: parterowy
dach: jednospadowy
SARAGOSSA
pow. użytkowa: 108.55
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Marea
pow. użytkowa: 105.87
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G120
pow. użytkowa: 71.28
typ: parterowy
dach: jednospadowy
GB22 Garaż Blaszany
pow. użytkowa: 32.83
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G76
pow. użytkowa: 54.95
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę