X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Archeton
Autor:  Ryszard Czapla
 
Projekt domu Delta Eko
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 130.60 m2
pow. zabudowy : 122 m2
wymiary działki : 21.50 x 19 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
pow. dachu : 205.8 m2
nachylenie dachu : 40⁰
kubatura : 708.8 m3
garaż : 1 stanowisko
Budynek jest parterowy z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony. Na parterze znajduje się sień, kotłownia, w.c., hol, kuchnia z jadalnią, pokój dzienny oraz garaż. Na poddaszu umieszczono przedpokój, 3 wygodne pokoje sypialne(w tym jeden z garderobą)oraz łazienkę. Realizacja “zielonego” sposobu na komfortowe mieszkanie dla sześcioosobowej rodziny i garaż – wszystko to zamknięte w nieskomplikowanym prostokątnym rzucie parteru i poddasza Delty Eko. W tym projekcie ściany są trzykrotnie cieplejsze niż wymaga tego obowiązująca aktualna norma. Za ogrzewanie odpowiada gazowy kocioł kondensacyjny o wysokiej sprawności. Alternatywnie można zaprojektować pompę ciepła. W projekcie architektury zaproponowano miejsce montażu kolektorów słonecznych Viessmann. Po wykonaniu projektu ich instalacji (dostosowanego do warunków nasłonecznienia w konkretnej lokalizacji) będą one mogły współpracować z instalacją centralnej wody użytkowej. Na południowej połaci dachu, w której dla zwiększenia zysków ciepła we wnętrzu przewidziano również najwięcej okien dachowych. Oszczędności w zużyciu energii przynosi instalacja wentylacji mechanicznej, która odzyskuje ciepło ze zużytego powietrza. Zaprojektowane grzejniki są niskotemperaturowe, przeszklenia okien niskoemisyjne, a profile stolarki ocieplane, nie wyłączając drzwi garażowych. Dzięki wprowadzeniu drewnianych słupków i deskowania podkreślającego podcienie: wejściowy i ogrodowy, udało się osiągnąć malowniczy charakter domu mimo jego energooszczędnej, prostej bryły.
Wersja technologiczna: murowana – beton komórkowy. Ściany zewnętrzne - bloczki z betonu komórkowego YTONG gr. 24 cm + ocieplenie z wełny mineralnej URSA + bloczki silikatowe SILKA E12. Ściany wewnętrzne - konstrukcyjne: bloczki silikatowe SILKA E24 działowe: bloczki silikatowe SILKA E12 . Strop - żelbetowy. Konstrukcja dachu - drewniana krokwiowo-jętkowa. Rodzaj schodów - płytowe, żelbetowe. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna. Elewacja - tynk cementowo-wapienny.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
hol - 9.10
klatka schodowa - 2.70
wiatrołap północ 3.60
garaż zachód 18.50
kotłownia południowy-zachód 7.30
wc natrysk południe 4.70
pokój dzienny wschód 26.50
jadalnia północny-wschód 8.30
kuchnia północny-wschód 9.70
Razem: 90.40
Poddasze
klatka schodowa - 2.70
przedpokój północ 7.60
pokój zachód 18.30
garderoba południowy-zachód 6.80
łazienka południe 3.30
pokój wschód 16.20
pokój wschód 14.50
Razem: 69.40
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Archeton
 
Ścibor
pow. użytkowa: 102.70
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Agaton
pow. użytkowa: 178.90
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Mak
pow. użytkowa: 137.90
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Ewa Eko
pow. użytkowa: 116.50
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Ślężan Energo
pow. użytkowa: 124.00
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Chaber Lux
pow. użytkowa: 123.10
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.