X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu PALANKA
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 102.88 m2
pow. zabudowy : 98.26 m2
wymiary działki : 19.80 x 20.05 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : wielospadowy
nachylenie dachu : 43⁰
kubatura : 635 m3
garaż : 1 stanowisko
"Palanka" To wytworny dom jednorodzinny z poddaszem, który zachwyca poprzez kontrastujące, a zarazem uzupełniające się elementy drewniane i ceglane. Te drugie zastosowane zostały od frontu jako niewielki murek prowadzący do wejścia, oraz na tyłach budynku przy wykończeniu tarasu. Dużą większą rolę odgrywa tutaj drewno, które subtelnie okala górną połowę elewacji, podkreślając poziomy podział budynku na parter i poddasze. Efekt jest tym ciekawszy, i dodatkowymi elementami drewnianymi, uzupełniającymi całość, są drzwi wejściowe, garażowe oraz składzik na drewno usytuowany na tyłach domu (dostępny również w projekcie Saragossa!). Wnętrze Palanki jest równie efektowne! Przestronny pokój zajmujący większą część parteru pełni funkcję kuchni, jadalni i salonu, a pozostałe pomieszczenia sąsiadujące z nim to toaleta oraz pojemny garaż z kotłownią. Na poddaszu natomiast umieszczone zostały trzy przytulne sypialnie i atrakcyjna łazienka. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna, ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10cm styropian, ściany wewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych „POROTHERM”. Strop gęstożebrowy „POROTHERM”o gr. 23 cm.. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.   Orientacyjny koszt inwestycji (technologia szkieletowa): stan surowy zamknięty - 204 000 zł (netto), stan pod klucz - 248 000 zł (netto).   Wycena nie obejmuje instalacji wewnętrznych. Stan surowy zamknięty - budynek ocieplony, z pełną stolarką dzwiowo-okienną zewnętrzną, dach kryty dachówką ceramiczną, wszystkie powierzchnie pionowe i poziome przygotowane do położenia ostatniej warstwy wykończeniowej (tynk, płytki, panele).   Realizacja inwestycji tzw. "systemem gospodarczym" pozwala obniżyć jej koszty o około 30%.  
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Wiatrołap północ 2.73
Kuchnia z aneksem jadalnym zachód 10.40
Pokój dzienny południe 23.40
Kotłownia południowy-wschód 3.60
Skład na drewno południowy-wschód 2.00
Garaż wschód 23.13
Komunikacja wschód 8.42
Wc północny-wschód 3.98
Razem: 77.66
Poddasze
Łazienka północ 4.33
Pokój północny-zachód 8.19
Sypialnia z garderobą południowy-zachód 13.62
Komunikacja wschód 9.81
Pokój wschód 18.00
Razem: 53.95
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
Toledo
pow. użytkowa: 68.58
typ: parterowy
dach: czterospadowy
S40 Stajnia dla koni - 26 boksów
pow. użytkowa: 1212.12
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G233
pow. użytkowa: 226.00
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G27mini
pow. użytkowa: 27.50
typ: parterowy
dach: jednospadowy
S9 stajnia dla koni - 4 boksy
pow. użytkowa: 82.01
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G61
pow. użytkowa: 47.41
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.