X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu DOLORES
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 117.11 m2
pow. zabudowy : 128.84 m2
wymiary działki : 20.85 x 24.2 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : wielospadowy
nachylenie dachu : 43⁰
kubatura : 778 m3
garaż : 1 stanowisko
"Dolores" Elewacja frontowa projektu Dolores od razu przyciąga uwagę innowacyjnym rozwiązaniem, ponieważ między garażem zamkniętym a domem przewidziano wiatę na drugi samochód, gdzie znajduje się także pomieszczenie gospodarcze oraz skład drewna. Ponadto drzwi do domu zostały zadaszone, dzięki czemu powstał niewielki ganeczek. W elewacji bocznej lewej wyróżnia się ryzalit, którego linię dachu, podobnie, jak w przypadku elewacji frontowej, wykończono wygiętym drewnem. Uroczo prezentuje się tył domu z symetrycznie rozmieszczonymi oknami, przedzielony niejako na pół kominem wykończonym, podobnie, jak murek u podstawy, czerwoną cegłą. Budynek nie jest podpiwniczony, posiada możliwość adaptacji kotłowni na węgiel. Do części mieszkalnej domu wchodzimy przez wiatrołap, z którego możemy się udać bezpośrednio do kotłowni (na lewo) lub garderoby (na prawo). Takie rozwiązane pomoże nam utrzymać ład, porządek i czystość w domu. Następnie możemy przejść do niewielkiego WC, umieszczonego naprzeciwko schodów. Jednakże do najciekawszych pomieszczeń parteru należy pokój dzienny z dwoma wyjściami na taras. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż jedna ze ścian pokoju dziennego, została poprowadzona skośnie w stosunku do ścian zewnętrznych budynku. Taki układ jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ mamy więcej miejsca w kuchni połączonej z aneksem jadalnym. Poddasze natomiast, oddzielone od reszty domu, staje się miejscem zarezerwowanym głównie dla mieszkańców domu. Możemy bowiem urządzić tutaj bardzo wygodną łazienkę z wanną i trzy sypialnie. Dwie z nich mają dość nietypowy układ, ponieważ stanowią one część ryzalitu. Tylko od naszej fantazji zależy jak urządzimy te szczególne pokoje. Ponadto sypialnie przylegające do ściany północnej budynku, mają wyjścia na niewielkie balkony. Projekt Dolores okazuje się zatem niezwykle funkcjonalnym, ciekawym rozwiązaniem. Czteroosobowa rodzina znajdzie w nim wiele wygód i będzie miała satysfakcję z mieszkania w tak ciekawym domu. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna, ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian, ściany wewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych „POROTHERM”. Strop gęstożebrowy „POROTHERM”o gr. 23 cm.. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna.     Zobacz realizacje projektu Dolores
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Wc - 1.97
Kotłownia północ 4.79
Wiatrołap północ 4.75
Kuchnia z aneksem jadalnym zachód 17.25
Pokój dzienny południe 28.70
Skład drewna południowy-wschód 1.87
Garaż wschód 27.00
Komunikacja wschód 6.07
Pom. gospodarcze wschód 2.93
Wiata wschód 19.22
Garderoba północny-wschód 3.30
Razem: 117.85
Poddasze
Komunikacja - 5.46
Łazienka północ 8.12
Pokój północny-zachód 12.39
Pokój południowy-zachód 13.61
Sypialnia wschód 10.70
Razem: 50.28
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
G297
pow. użytkowa: 70.37
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
SAO PAULO
pow. użytkowa: 136.14
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
MONTEVIDEO płazy
pow. użytkowa: 51.90
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G306
pow. użytkowa: 88.33
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G229
pow. użytkowa: 201.25
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
KAIR dom letniskowy
pow. użytkowa: 16.46
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę