X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu Marea
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 105.87 m2
pow. zabudowy : 105.67 m2
wymiary działki : 20.90 x 18.95 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 20⁰
kubatura : 613.23 m3
garaż : 1 stanowisko
MAREA – dom jednorodzinny Gustowny i kompletny projekt, poza nim niczego więcej Ci już nie będzie trzeba, w tym domu będziesz czuć się komfortowo i bezpiecznie. Uwagę zwracają też ekologiczne metody doświetlenia domu. Niewielki ganek od południa prowadzi do wiatrołapu, po którego prawej stronie znajduje się kotłownia. Dalej za wiatrołapem, po prawej stronie znajduje się niewielka łazienka. Natomiast po lewej jest komunikacja prowadząca na piętro, u jej stóp zaczyna się salon – największy pokój w całym budynku – jest połączony z kuchnią i jadalnią, tworząc niezwykle przyjazną i rodzinną przestrzeń. Z salonu można wyjść na taras, który będzie miejscem niejednej wspólnej biesiady i uroczystej kolacji, czy obiadu. Na parterze znajduje się również średniej wielkości pokój. Na piętrze znajdziemy trzy pokoje i dużą łazienkę, wszystkie dodatkowo naświetlone siedmioma oknami dachowymi, całość rozwiązań zastosowanych w Marei daje gwarancję oszczędności energii oraz bliskości natury. Projekt domu jednorodzinnego Marea. Projekt składa się części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. , gaz. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno - drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby.
Technologia tradycyjna, ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian, ściany wewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych „POROTHERM”. Strop gęstożebrowy „POROTHERM”o gr. 23 cm.. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna.    
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja - 8.08
Garaż północ 20.52
Kotłownia północ 3.56
Wiatrołap północ 3.97
Kuchnia zachód 9.74
Pokój dzienny z jadalnią południe 20.03
Pokój wschód 11.47
Łazienka północny-wschód 3.38
Razem: 80.75
Poddasze
Komunikacja - 7.95
Pokój północ 9.61
Łazienka zachód 6.84
Pokój południe 11.68
Pokój wschód 9.56
Razem: 45.64
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
G135
pow. użytkowa: 57.48
typ: parterowy
dach: jednospadowy
G129
pow. użytkowa: 47.52
typ: parterowy
dach: jednospadowy
G208
pow. użytkowa: 55.03
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Neapol
pow. użytkowa: 156.69
typ: parterowy
dach: wielospadowy
G191 projekt z wędzarnią
pow. użytkowa: 26.57
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G288
pow. użytkowa: 46.71
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.