X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu Bergamo dom letniskowy
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 41.21 m2
pow. zabudowy : 78.85 m2
wymiary działki : 19.07 x 15.3 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 35⁰
kubatura : 414 m3
garaż : 1 stanowisko
Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej- 1600zł . Ze względu na docieplenie budynku do każdego wymiaru widocznego na rzucie należy dodać 20cm. "Bergamo" W dzisiejszych czasach, przy wachlarzu ofert, zapominamy ile do naszego życia może wnieść prostota- pełna elegancji i wyrafinowania. Bergamo posiada to wszystko zamknięte w klasycznej formie niewielkiego budynku! Gdy zajrzymy do środka z cała okazałością zaprezentuje nam swoje bogate wnętrze, dzięki któremu uroczy domek letniskowy staje się pięciogwiazdkowym hotelem. Spoglądając na jego rzut widzimy przestronne pomieszczenie mieszczące kuchnię z aneksem jadalnym oraz pokój dzienny. Pozostałe pokoje zostały zużytkowane jako sypialnia oraz łazienka. W chłodne wieczory Bergamo otuli nas rozkosznym ciepłem rozchodzącym się po całym domku za sprawą kominka, będącym sercem tego budynku. Natomiast w słoneczne poranki zaprosi nas na werandę, aby delektować się na niej przepysznym śniadaniem przy muzyce, którą będzie tworzyć dla nas nie kto inny jak sama Matka Natura. Dodatkowo domek jest funkcjonalny, gdyż posiada garaż, w którym oprócz auta można przechować wiele niezbędnych rzeczy przydatnych podczas wakacyjnych wypadów. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Pokój dzienny z aneksem kuchennym - 25.83
Garaż północ 20.46
Wiatrołap północ 2.64
Weranda zachód 6.50
Sypialnia południe 9.50
Łazienka południowy-wschód 3.24
Razem: 68.17
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
KL9 Kuchnia letnia / Bud. gospodarczy
pow. użytkowa: 32.29
typ: parterowy
dach: płaski
ALABAMA
pow. użytkowa: 126.52
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G72
pow. użytkowa: 72.54
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G270
pow. użytkowa: 87.75
typ: parterowy
dach: płaski
G114 Budynek Gospodarczy
pow. użytkowa: 41.70
typ: parterowy
dach: jednospadowy
OREGON dom letniskowy, całoroczny
pow. użytkowa: 57.08
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.