X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
TULUZA
(projekty drewnianych domów letniskowych)
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu TULUZA
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 35.62 m2
pow. zabudowy : 45.84 m2
wymiary działki : 15.25 x 15.1 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 20⁰ / 38⁰
kubatura : 198 m3
Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej- 1800zł . Ze względu na docieplenie budynku do każdego wymiaru widocznego na rzucie należy dodać 20cm. "Tuluza" To wyjątkowo uroczy domek letniskowy. Dzięki przemyślanym proporcjom, starannie dobranym elementom wykończeniowym i dekoracyjnym domek prezentuje się naprawdę wspaniale. Patrząc na front budynku, warto zwrócić uwagę na efektowne "przedłużenie" komina wykonane z klinkierowanej cegły, identycznej jak podmurówka i stopnie wiodące do środka. Atrakcyjną, a przy tym bardzo funkcjonalną ozdobą domku jest obszerna weranda, wsparta na solidnych drewnianych słupkach i otoczona drewnianymi barierkami. To wymarzone miejsce na leniwe przedpołudnie, poobiednią sjestę czy przyjęcie, na którym można serwować przysmaki prosto z werandowego rusztu. Podziwiając Tuluzę z zewnątrz, jest się niemal pewnym, że jej mury kryją wygodne i przytulne wnętrza. Wystarczy rzut oka na plan, by potwierdzić te przypuszczenia. Jest tu wiatrołap, komunikacja z garderobą, sypialnia, no i oczywiście serce domu, czyli obszerny pokój dzienny z aneksem kuchennym, kącikiem jadalnym, kominkiem i częścią wypoczynkową. Przedłużeniem tego pomieszczenia jest opisana wcześniej weranda. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa. Orientacyjna ilość pustaków porotherm 30 p+w : 1380 szt.
Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm. 
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja z garderobą - 2.72
Wiatrołap północ 2.27
Weranda zachód 19.25
Pokój dzienny z aneksem kuchennym południowy-zachód 18.10
Sypialnia południowy-wschód 8.22
Łazienka wschód 4.31
Razem: 54.87
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
MINESOTA dom letniskowy, całoroczny
pow. użytkowa: 46.85
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G289
pow. użytkowa: 46.71
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G139
pow. użytkowa: 54.73
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G233
pow. użytkowa: 226.00
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G65
pow. użytkowa: 51.27
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G271
pow. użytkowa: 217.19
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.