X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu LUBLANA dom letniskowy
Ocena:
  • Obecnie 9.00/10
1 głos
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 34.65 m2
pow. zabudowy : 54.93 m2
wymiary działki : 12.45 x 10.5 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : jednospadowy
nachylenie dachu : 15⁰
kubatura : 141 m3
Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej- 1800zł . Ze względu na docieplenie budynku do każdego wymiaru widocznego na rzucie należy dodać 20cm. "Lublana" Specyfika tego domku tkwi w jego tylnej i prawej bocznej elewacji, ponieważ ściany te dają wrażenie, że Lublana została otoczona murem, który ma zadbać o bezpieczeństwo jej mieszkańców. Płotek kratowy umieszczony na bocznej ścianie przyozdabia prawą elewacje subtelnym motywem kwiatowym. Spoglądając od frontu na tę samą ścianę zauważymy, że wychodzi ona poza horyzont linii domku przybierając delikatnie zaokrąglonych kształtów na jej pionowej krawędzi. Warto również zwrócić uwagę na jednospadowy dach lekko pochylony ku przodowi budynku nadając mu wyjątkowej charyzmy i niepowtarzalnego charakteru. Kolejnym plusem jest weranda, która sprawi, że rodzinne przesiadywanie blisko natury oraz z wszelkimi udogodnieniami w zasięgu ręki stanie się najcudowniejszym sposobem spędzania czasu, bez troski o to, ze czegoś zabraknie. Wyżej wspomniane udogodnienia to sypialnia, łazienka oraz pokój dzienny z kuchnią bez których po prostu nie można się obejść! Wszystko to znajdą Państwo w projekcie Lublana. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych „POROTHERM”. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Sypialnia zachód 8.58
Weranda zachód 9.35
Łazienka południe 2.65
Pokój dzienny z aneksem kuchennym wschód 20.78
Wiatrołap północny-wschód 2.64
Razem: 44.00
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
G75
pow. użytkowa: 35.28
typ: parterowy
dach: jednospadowy
G198
pow. użytkowa: 77.15
typ: parterowy
dach: jednospadowy
GP13 garaż dostawiany
pow. użytkowa: 61.75
typ: parterowy
dach: wielospadowy
G243
pow. użytkowa: 206.25
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G24
pow. użytkowa: 50.04
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Dolores 2
pow. użytkowa: 168.38
typ: parterowy
dach: wielospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.