X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu RIOBAMBA dom letniskowy
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 33.00 m2
pow. zabudowy : 42 m2
wymiary działki : 15.80 x 13 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 30⁰
kubatura : 185 m3
Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej- 1800zł . Ze względu na docieplenie budynku do każdego wymiaru widocznego na rzucie należy dodać 20cm. Riobamba - dom letniskowy Wygodny i efektowny domek, wymarzony na urlop czy letnie weekendowe wypady. Riobamba przyciąga uwagę elegancka prostotą - wszelkie rozwiązania architektoniczne i elementy wykończeniowe zestawiono tu z ogromnym wyczuciem smaku. Bardzo efektownie prezentuje się tylna elewacja - wytworna i gustowna w każdym szczególe - od wysmukłych okien, przeszklonych drzwi, przez lśniącą posadzkę tarasu, po efektownie wyprofilowany murek otaczający go. Wnętrze domku wyróżnia się ciekawym układem: funkcjonalny i praktyczny pokój dzienny połączono tu z aneksem sypialnym, z kolei w kuchni, która jest samodzielnym pomieszczeniem, zaplanowano kącik jadalny. Całości dopełnia łazienka oraz komunikacja z garderobą. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.  Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej: 1600zł
Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.   Źródłem ciepła dla celów c.o. jest ogrzewanie elektryczne. Jako elementy grzejne zastosowano grzejniki konwewktorowe płytowe.  Ciepła woda będzie uzyskiwana z przepływowego podgrzewacza wody.  
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja z garderobą północ 3.57
Pokój dzienny z aneksem kuchennym zachód 18.54
Taras południe 14.50
Kuchnia wschód 7.06
Łazienka północny-wschód 3.83
Razem: 47.50
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
G42
pow. użytkowa: 45.79
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G4
pow. użytkowa: 75.48
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
KL12 Kuchnia Letnia / Bud. gospodarczy
pow. użytkowa: 43.12
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G314
pow. użytkowa: 67.82
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G138
pow. użytkowa: 62.85
typ: parterowy
dach: jednospadowy
LA LORA dom letniskowy
pow. użytkowa: 46.38
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.