X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu SAN REMO
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 159.42 m2
pow. zabudowy : 191.52 m2
wymiary działki : 24.04 x 22.39 m
kondygnacje : parter
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : czterospadowy
nachylenie dachu : 25⁰
kubatura : 875 m3
"San Remo" Ciekawy dom, nawiązujący stylem do zabudowy dworkowej. Skojarzenia z tradycyjną polska siedzibą nasuwa przede wszystkim utrzymana w bieli elewacja frontowa z ganeczkiem wspartym na czterech kolumnach, podtrzymujących daszek z trójkątnym tympanonem. Regularną bryłę zdobię duże, symetrycznie rozmieszczone okna. W elewacji ogrodowej wyróżnia się urocza i bardzo dekoracyjna werandka, na którą wychodzi się z salonu łatwo wyobrazić ją sobie spowitą od wiosny do później jesieni w zielonych pnączach, zapewniających miły półcień. To wymarzone miejsce na popołudniowy relaks czy poranna weekendową kawę. We wnętrzu, oprócz obszernego salonu znajdują się dwa pokoje, dwie łazienki, sypialnia i kuchnia z wydzielonym kącikiem jadalnym. Do wszystkich pomieszczeń wchodzi się ze sporego hallu. Znalazło się również miejsce na pomieszczenie gospodarcze, które może pełnić funkcję praktycznego składziku, no i oczywiście na kotłownię. Wystarczy rzucić okiem na plan, by stwierdzić, że San Remo to dom obszerny, wygodny i funkcjonalny. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian, ściany wewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych „POROTHERM”. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Hall - 27.48
Pom. gospodarcze północ 5.17
Wiatrołap północ 7.56
Pokój północny-zachód 13.61
Łazienka północny-zachód 5.17
Łazienka zachód 9.55
Sypialnia południowy-zachód 20.57
Salon południe 28.61
Kuchnia południowy-wschód 20.62
Kotłownia wschód 7.55
Pokój północny-wschód 13.53
Razem: 159.42
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
ANDALUZJA dom letniskowy, całoroczny
pow. użytkowa: 40.08
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G136
pow. użytkowa: 52.40
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
GB6 Garaż Blaszany
pow. użytkowa: 35.43
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Barbados 2 dom letniskowy
pow. użytkowa: 70.30
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G264
pow. użytkowa: 32.02
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Marea
pow. użytkowa: 105.87
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę