X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu LAS VEGAS
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 136.11 m2
pow. zabudowy : 121.83 m2
wymiary działki : 20.80 x 19.35 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 43⁰
kubatura : 740.72 m3
garaż : 1 stanowisko
"Las Vegas" Ten niewielki, sympatyczny dom wyróżnia się bardzo zgrabną, harmonijną sylwetką. Przyjazne wrażenie wywołuje wejście, mieszczące się pod wspartym na drewnianych filarach daszkiem. Warto zwrócić uwagę na ciekawa elewację ogrodową, w której dominującym elementem są duże, symetrycznie rozmieszczone okna i przeszklone drzwi wiodące na taras. Lekkie drewniane balustrady, łagodne łuki w szczycie dachu i zgrabny murek z klinkierowanej cegły dodają budynkowi uroku i lekkości. Głównym pomieszczeniem na parterze jest obszerny pokój dzienny, połączony z usytuowaną w jasnym kąciku jadalnią (ta z kolei tworzy całość z funkcjonalna kuchnią). Na tym samym poziomie znajduje się także łazienka, pralnia i kotłownia, z której można wejść do garażu, a także wiatrołap z praktyczną garderobą. Na poddaszu mieści się sypialnia z własną łazienką (jest także druga, większa, do wspólnego użytku domowników), dwa pokoje, poza tym znalazło się tu miejsce na sporą garderobę. Wszystkie pomieszczenia tworzą komfortową i funkcjonalną całość. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna, ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian, ściany wewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych „POROTHERM”. Strop gęstożebrowy „POROTHERM”o gr. 23 cm.. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja - 8.56
Wiatrołap północ 4.08
Garaż zachód 20.59
Kotłownia zachód 9.00
Kuchnia z aneksem jadalnym zachód 18.28
Pokój dzienny południowy-wschód 28.73
Łazienka wschód 4.05
Pralnia północny-wschód 4.02
Razem: 97.31
Poddasze
Komunikacja - 11.77
Garderoba północ 4.34
Pokój północ 9.08
Łazienka zachód 2.40
Pokój południe 16.05
Sypialnia południe 9.54
Łazienka wschód 6.21
Razem: 59.39
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
GB23 Garaż Blaszany
pow. użytkowa: 39.83
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G190 projekt z wędzarnią
pow. użytkowa: 43.37
typ: parterowy
dach: jednospadowy
S35 Stajnia dla koni - 4 boksy
pow. użytkowa: 118.13
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Montana
pow. użytkowa: 128.08
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G47 wiata garażowa
pow. użytkowa: 36.10
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G1m bis
pow. użytkowa: 44.77
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.