X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu PALERMO
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 126.80 m2
pow. zabudowy : 99.4 m2
wymiary działki : 26.10 x 18.75 m
kondygnacje : parter, poddasze, piwnica
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : wielospadowy
nachylenie dachu : 45⁰
kubatura : 582.4 m3
garaż : 1 stanowisko
"Palermo" To dom okazały, elegancki wyróżniający się doskonałymi proporcjami i ładną bryłą, której uroku dodaje wysoki, spadzisty dach. Efektowny front budynku to zasługa nadwieszonej części poddasza, wspartej na czterech prostych filarach dzięki temu powstała zgrabna, ozdobiona drewnianymi balustradami werandka. Boczną elewację ogrodową uatrakcyjnia spory taras i niewielki balkon. Dom jest podpiwniczony (w podziemiu mieści się garaż i kotłownia). Największym pomieszczeniem na parterze jest pokój dzienny, z którego wychodzi się na taras, który od wiosny do jesieni może być traktowany jak przedłużenie salonu idealne miejsce na popołudniowe party . Funkcjonalnie zaprojektowana kuchnia ma jasny aneksem jadalny, a także co istotne niewielką spiżarnię. Poza łazienką na parterze jest jeszcze garderoba. Obszerne poddasze zapewni odrobinę prywatności każdemu domowników: są tu trzy pokoje, sypialnia oraz łazienka. Wystarczy rzucić okiem na plan, by stwierdzić, że Palermo to dom nie tylko efektowny i wygodny, ale i przytulny. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna, ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian, ściany zewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych POROTHERM. Strop gęstożebrowy POROTHERM o gr. 23 cm.. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Orientacyjny koszt inwestycji (technologia tradycyjna,całoroczny): stan surowy zamknięty -213 000 zł (netto), stan pod klucz -285 000 zł (netto). Wycena nie obejmuje instalacji wewnętrznych. Stan surowy zamknięty - budynek ocieplony, z pełną stolarką dzwiowo-okienną zewnętrzną, dach kryty dachówką ceramiczną, wszystkie powierzchnie pionowe i poziome przygotowane do położenia ostatniej warstwy wykończeniowej (tynk, płytki, panele). Realizacja inwestycji tzw. "systemem gospodarczym" pozwala obniżyć jej koszty o około 30%.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Piwnica
Komunikacja północ 6.15
Kotłownia północny-zachód 8.70
Garaż zachód 16.45
Razem: 31.30
Parter
Komunikacja - 10.90
Garderoba północ 3.30
Wiatrołap północ 6.45
Łazienka zachód 5.25
Spiżarnia południowy-zachód 1.80
Kuchnia z aneksem jadalnym południe 14.20
Pokój dzienny południowy-wschód 27.30
Razem: 69.20
Poddasze
Komunikacja - 10.20
Sypialnia północ 14.30
Łazienka zachód 6.60
Pokój południe 10.60
Pokój południe 8.70
Pokój wschód 7.20
Razem: 57.60
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
GP10 garaż dostawiany
pow. użytkowa: 54.58
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G54
pow. użytkowa: 68.07
typ: parterowy
dach: wielospadowy
GB3 Garaż Blaszany z wiatą
pow. użytkowa: 19.77
typ: parterowy
dach: płaski
G183 projekt z wędzarnią
pow. użytkowa: 26.56
typ: parterowy
dach: czterospadowy
G275 wiata garażowa
pow. użytkowa: 64.12
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G292
pow. użytkowa: 50.87
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę

Projekt małego domu – czy może być funkcjonalny?

mały dom ArchipelagNie wszyscy marzą o wielkim domu z sypialniami, przestronnym salonem i kuchnią. Niewielki domek sprawdzi się na małej działce budowlanej.