X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pracownia Pro-Arte  
Projekt domu ATLANTA
Ocena:
  • Obecnie 0.00/10
0 głosów
 
Parametry i opis projektu
pow. użytkowa : 114.00 m2
pow. zabudowy : 115.69 m2
wymiary działki : 22.49 x 17.73 m
kondygnacje : parter, poddasze
rodzaj zabudowy : parterowy
typ dachu : dwuspadowy
nachylenie dachu : 20⁰ / 43⁰
kubatura : 644.57 m3
garaż : 1 stanowisko
"Atlanta" Miły słoneczny domek tak można by powiedzieć po pierwszym rzucie okiem na Atlantę. Ciepły kolor elewacji wysoki, spadzisty dach, symetrycznie rozmieszczone okna połaciowe, dobrane ze smakiem elementy wykończeniowe (trochę drewna, trochę klinkierowej cegły) wszystko to sprawia, że Atlanta urzeka od pierwszego wejrzenia. Zadaszone wejście tworzy małą uroczą werandkę, po drugiej stronie, od ogrodu znajduje się wygodny taras, w sam raz na letnie weekendowe śniadanie, popołudniową kawkę czy wieczorne miniparty. Ozdobą bocznej elewacji jest zgrabny ryzalit zwieńczony balkonem, po przeciwległej stronie do ściany domu przylega garaż (ma m.in. tę zaletę, że można do niego wejść także z wewnątrz). Atlanta sprawia wrażenie niewielkiego domku, ale wystarczy spojrzeć na plan, by przekonać się, że z pewnością dla nikogo nie zabraknie tu miejsca. Sercem domu jest rodzinny salon (z wyjściem na taras), połączony z miłym, umieszczonym pod oknem kącikiem jadalnym, który przechodzi "płynnie" w kuchnię, wzbogaconą o praktyczną spiżarkę. Poza tym na dole jest jeszcze jeden pokój, garderoba, WC oraz kotłownia. Przytulne poddasze kryje trzy pokoje, dużą łazienkę i przydatne w każdym domu pomieszczenie gospodarcze. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian  - ściany wewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm  - wszystkie ściany   wykonane z  pustaków ceramicznych "POROTHERM"  - strop gęstożebrowy POROTHERM o gr. 23 cm - konstrukcja więźby dachowej drewniana w układzie krokwiowo-jętkowym  - pokrycie dachówka ceramiczna  - instalacja grzewcza : kocioł gazowy w kotłowni Technologia szkieletowa.
 
- Zestawienie i położenie pomieszczeń
 
Nazwa pomieszczeniaPołożeniePowierzchnia w m2
Parter
Komunikacja - 10.69
Wc - 1.50
Garderoba północ 1.82
Spiżarnia północ 1.70
Wiatrołap północ 2.20
Kuchnia z aneksem jadalnym zachód 14.72
Pokój dzienny południowy-zachód 18.44
Pokój południe 10.60
Garaż wschód 20.00
Kotłownia wschód 8.63
Razem: 90.30
Poddasze
Komunikacja - 8.30
Łazienka północ 6.60
Pokój zachód 9.31
Pokój południe 9.35
Pokój południe 8.13
Pom. gospodarcze północny-wschód 2.01
Razem: 43.70
 
 
Dodawanie komentarzy oraz wysyłanie maila jest dostępne tylko przy włączonej obsłudze JavaScript
 
Inne projekty biura Pro-Arte
 
BADAJOZ dom letniskowy
pow. użytkowa: 16.34
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
Bi1 - Obora na 22 krowy Budynek inwentarski
pow. użytkowa: 157.00
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G49
pow. użytkowa: 132.33
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G311
pow. użytkowa: 45.47
typ: parterowy
dach: płaski
G147
pow. użytkowa: 46.29
typ: parterowy
dach: dwuspadowy
G248
pow. użytkowa: 97.68
typ: parterowy
dach: czterospadowy
Przeglądaj wszystkie projekty z tej pracowni >>
 
 
Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Dom parterowy mały 2Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Izolacje Piankowe 2Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na ochronę termalną i są alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych.

Wyjątkowy parkiet

Okoń H.AlterWróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gazKiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, tak jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę